راهنمای خرید ماشین لباسشویی

سیب موز: نکات مهمی که پیش از صرف مبالغ گزاف برای خرید ماشین لباسشویی باید بدانید.

راهنمای خرید لوازم اصلی آشپزخانه

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

سیب موز: راهنمای خرید ماشین لباسشویی

به گزارش سیب موز: نکات مهمی که لازم است پیش از صرف مبالغ گزاف برای خرید بدانید.

اختصاصیسیب موز:

در بازار لوازم منزل، ماشین لباسشویی در دو نوع عمده ارائه می شود، ماشین لباسشویی درب از بالا که کار با آن بسیار آسان است و برای پر کردنش نیازی به زانو زدن در مقابل آن نیست و علاوه بر این قیمت مناسبی دارد. نوع دیگر، درب از جلو است که قیمت بالاتر و قابلیت هایی نظیر صرفه جویی در انرژی و مصرف کمتر آب به دلیل عدم نیاز به پر کردن کامل دیگ شستشوی آن دارد. البته اخیراً نوع جدیدی از لباسشویی درب از بالا نیز به بازار آمده است که قابلیت صرفه جویی انرژی مؤثرتری از نوع درب از جلو دارد ولی قیمت آن نیز به همان نسبت بیشتر است.

نکات مهم در انتخاب

نکته اول

گرم کردن آب به اندازه ی موردنیاز:

این مورد مهم ترین عامل در انتخاب ماشین لباسشویی موردنظر است چراکه مصرف انرژی را به میزان چشمگیری کاهش می دهد. انواع قدیمی تر همه ی آب موجود در دیگ شستشو را گرم می کنند و مصرف انرژی آن ها تا سه برابر بیشتر از مدل های جدید مجهز به ویژگی گرم کردن آب به اندازه موردنیاز است.

نکته دوم

سرعت چرخش بالاتر خشک کن:

هر چه سرعت چرخش خشک کن بالاتر باشد به همان نسبت بیشتر آب لباس های شسته شده را خارج می کند و زمان کمتری برای خشک کردن نیاز دارد. این ویژگی که با واحد rpm (دور در دقیقه) محاسبه می شود نیز تأثیر زیادی در مصرف انرژی دارد. یک ماشین لباسشویی مناسب باید دارای rpm حداقل 900 بوده و همین طور مجهز به حسگر رطوبت سنج در خشک کن باشد که به محض خشک شدن لباس ها، آن را به صورت خودکار خاموش کند.

نکته سوم

حداقل مصرف آب:

بیشتر ماشین لباسشویی های معمولی مصرف آب بسیار بالایی دارند. این رقم به طور متوسط برای هر دوره شستشو 152 لیتر برآورد می شود و اگر روزانه یک بار از ماشین لباسشویی استفاده کنید مصرف سالانه ی آب  به حدود 54 هزار لیتر خواهد رسید. باکمی جستجو می توانید یک ماشین لباسشویی با مصرف آب تنها 54 لیتر برای هر دوره ی شستشو پیدا کنید و به سادگی مصرف آب را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

مترجم: محسن یزدانی