راهکارهای خرید فوری لوازم منزل

سیب موز: راهکارهای خرید فوری لوازم منزل در صورت لزوم

راهکارهای خرید فوری لوازم منزل در صورت لزوم

راهکارهای خرید فوری لوازم منزل

سیب موز: راهکارهای خرید فوری لوازم منزل

به گزارش سیب موز: راهکارهای خرید فوری لوازم منزل در صورت لزوم

اختصاصیسیب موز:

علیرغم همه مزیت هایی که برنامه ریزی و صرف زمان کافی برای خرید لوازم خانگی به همراه دارد، گاهی مجبور می شوید که به دلایل مختلف لوازم اصلی منزل را به سرعت خریداری کنید. ازجمله خراب شدن ناگهانی لوازم خانگی و یا نقل مکان فوری درحالی که هنوز لوازم مورد نیاز را تهیه نکرده اید. در این شرایط آگاهی از بهترین زمان های خرید برای شما فایده ای نخواهد داشت. در این حالت نیز راهکارهای برای خرید مناسب ترین گزینه ممکن وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

خرید لوازم منزل دست دوم:

گاهی اوقات خریدن یک کالای دست دوم ولی دارای شرایط موردنظر و قیمت مناسب بهتر از خرید عجولانه ی لوازم منزل نو با هزینه ی زیاد است. در حال حاضر وب سایت های زیادی هستند که به فروش اجناس دست دوم مشغول اند و با کمی جستجو می توان موارد خوب و مناسبی در فهرست فروششان پیدا کرد.

خرید از تعمیرگاه های لوازم خانگی:

بعضی از تعمیرگاه های لوازم خانگی، اجناس نیازمند به مرمت را خریداری می کنند و بعد از تعمیر دوباره به فروش می گذارند. این مسئله نیز راهی برای مواقع اضطراری پیش پایتان می گذارد. شما می توانید لوازم منزل خراب خود را به این تعمیرگاه ها بفروشید و به جای آن لوازم خانگی تازه تعمیر خریداری کنید.

خرید لوازم خانگی که دارای نواقص جزئی هستند:

در فروشگاه های عمده ی لوازم منزل همیشه کالاهایی که مشکلات جزئی مانند خراش افتادن یا ضرب خوردگی مختصر بدنه دارند، با قیمت پایین تری به فروش می رسند. وقتی که به صورت اضطراری نیاز به خرید لازم خانگی دارید همیشه از فروشنده در مورد احتمال وجود مواردی با این مشخصات سؤال کنید.

سر زدن به مراکز بازیافت لوازم خانگی:

بیشتر اوقات در مراکز بازیافت و نابودی لوازم خانگی می توان اجناسی را یافت که هنوز قابل استفاده هستند ولی به دلایلی مانند رد شدن در مراحل کنترل کیفی، بازگشت به دلیل پیدا نشدن آدرس خریدار آنلاین و ...، برای بازیافت فرستاده شده اند. خرید این لوازم باقیمت های پایین نیز گزینه ای مناسب برای مواقع خاص است.

خرید از مغازه های امانت فروشی:

ممکن است کمی عجیب برسد ولی در امانت فروشی ها نیز می توان لوازم منزل مناسبی پیدا کرد که صاحب آن در پرداخت بدهی تأخیر کرده و به همین دلیل جنس به امانت گذاشته شده، ضبط می شود و به فروش می رسد. البته همیشه خطر سرقتی بودن کالا نیز وجود دارد. پس بهتر است در صورت انتخاب این گزینه احتیاط لازم انجام شود.

سخن آخر

با توجه به آنچه گفته شد، بهترین رویه در خرید و یا تعویض لوازم اصلی منزل با قیمت مناسب و شرایط خوب، برنامه ریزی و داشتن زمان کافی برای آن است ولی اگر به هر دلیلی موفق به این کار نشدید، بازهم گزینه های برای اجتناب از صرف مبالغ هنگفت بی دلیل برای خرید لوازم منزل موردنظر وجود دارد. در واقع می شود گفت با در نظر گرفتن تنوع گزینه های موجود هیچ وقت نیاز ندارید که لوازم خانگی جدید را باقیمت هایی که تولیدکنندگان از شما انتظار دارند خریداری کنید. در ضمن به خاطر داشته باشید که سرویس منظم و نگهداری صحیح لوازم اصلی منزل راهی برای به تأخیر انداختن صرف هزینه های سنگین است.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد بهترین زمان خرید وسائل منزل، مطالعه مقاله "بهترین زمان خرید لوازم اصلی منزل" را پیشنهاد می کنیم.