آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس)

سیب موز: آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس)

آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس)

سیب موز: آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس)

آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس)

آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) عروسک سازی,آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب ،شما می تونین با استفاده از جوراب ، نخ و سوزن و زدن چند کوک ساده یه اسباب بازی زیبا و جالب برای کودک تون درست کنین کد خبر: 71098 تاریخ: 10 فروردین 1394 - 21:00

آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 2 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 3

عروسک سازی,آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب ،شما می تونین با استفاده از جوراب ، نخ و سوزن و زدن چند کوک ساده یه اسباب بازی زیبا و جالب برای کودک تون درست کنین .

مرحله 1

آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 4

وسایل مورد نیاز شما برای این کار :

جوراب کوچک از جنس پنبه ( شما یه جوراب برای درست کردن خرگوش نیاز دارین ، پس رنگ مناسبی رو باید انتخاب کنید ، من رنگ آبی و صورتی رو انتخاب کردم )

سوزن

قیچی

نخ سیاه

به گزارش سیب موز: مداد صورتی نرم

روبان و یا دیگر وسایل تزئینی

پشم شیشه ( برای پر کردن داخل عروسک )

نخ به رنگ جوراب

توپک های پشمی و کاموایی

مرحله 2

آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 5 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 6 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 7 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 8 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 9 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 10 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 11 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 12 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 13 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 14 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 15 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 16 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 17 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 18 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 19 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 20 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 21 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 22 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 23 آموزش تصویر دوخت عروسک خرگوش با جوراب (عکس) 24

طریقه ی درست کردن عروسک :

درست کردن گوش های خرگوش

برای این کار ابتدا جوراب رو به سمت پشت بر می گردونیم ، بعد قسمت پنجه های جوراب رو مانند تصویر از وسط قیچی می زنیم ، سپس قسمت بالایی که بالای گوش های خرگوش هست رو به شکل دو تا مثلث در میاریم .

برای دوختن از قسمت بالای گوش سمت راست شروع کنین و دوختن رو همین طور ادامه بدین و پایین داخل گوش و سپس گوش چپ رو بدوزین ، برای این کار از بخیه های ریز استفاده کنین و در آخر هم گره بزنین و دوختن رو به پایان برسونین .

جوراب رو بین انگشتان دستتون فشار بدین تا مطمئن بشین تموم درز های گوش خرگوش خوب دوخته شده و جایی باز نیست .

پر کردن درون عروسک

با استفاده از پشم شیشه درون جوراب رو پر کنین . بعد از پر کردن جوراب ، می بینین که مقداری از جوراب اضافی و بلند است ، پس از قسمتی که کش جوراب وجود داره ، می تونین با قیچی برش کنین تا به اندازه ی دلخواه تون برسه .

حالا قسمت پایینی و انتهایی جوراب رو با استفاده از چند کوک ببندین . طریقه ی صحیح کوک زدن در انتهای جوراب رو می تونین تو تصویر مشاهده کنین .

در مرحله ی بعدی برای بهتر مشخص شدن گوش خرگوش ، باید مثل تصویر بالای صورت عروسک و انتهای گوش ها یه ردیف کوک بزنین و پس از اتمام کوک ، نخ کوک رو بکشین تا جمع بشه .

مرحله ی بعد درست کردن اجزای صورت عروسک

با نخ سیاه و سوزن مانند تصویر برای عروسک چشم درست کنین ، ابتدا یک چشم و سپس چشم بعدی و در ادامه دهان خرگوش رو با همون نخ سیاه مشخص کنین . بعد با استفاده از یه مداد صورتی نرم ، به عنوان سرخی گونه عروسک برای خرگوش رسم کنین . با استفاده از یه توپک پشمی برای خرگوش تون یه دم کوچیک بذارین و به قسمت پشت عروسک وصل کنین .

برای تزئین بیشتر عروسک هم از توپک های کاموایی و روبان و ... می تونین استفاده کنین . چشم های عروسک تون رو می تونین به هر شکلی که خودتون دوست دارین ، درست کنین .با چشمان بسته یا باز .

تو این آموزش یاد گرفتیم که چطور با استفاده از یه جوراب می تونیم یه عروسک ناز و  اسباب بازی زیبا درست کنیم .

این عروسک دست ساز و بامزه رو به کودک تون هدیه بدین ، خواهید دید که چقدر خوشحال می شه