کاربردهای جالب پوست تخم مرغ که نمی دانستید!

کاربردهای جالب پوست تخم مرغ که نمی دانستید!

سیب موز:

کاربردهای جالب پوست تخم مرغ که نمی دانستید!

سیب موز: 1- آنها را روی صورت تان بگذارید

برای شادابی و جوانی پوست صورت پوسته تخم مرغ را ابتدا تمیز بشوئید آن را بکوبید، سپس با کمی سفیده تخم مرغ به صورت خمیر نرم درآورید و به مدت 10 دقیقه ای روی صورت تان قرار بدهید و سپس با آب ولرم صورت تان را بشوئید.

2- خانه تان را با آن تمیز کنید

مواد موجود در پوسته تخم مرغ یک تمیز کننده بسیار عالی می باشد. آن را با کمی آب و صابون مخلوط بکنید و قابلمه ، کتری و ظروف آلومینیومی که سیاه شده را با آن بشوئید.

3- پوست تان را با آن تمیز کنید

مقداری پوسته تخم مرغ را با سرکه سیب مخلوط کرده و بگذارید چند روزی بماند. سپس برای تمیز کردن پوست از هر گونه آلودگی با یک پنبه آن را به صورت تان بمالید و پس از 5 دقیقه صورت تان را با آب گرم شستشو دهید.

4- مزه دار کردن قهوه

قبل از اینکه قهوه را داخل دستگاه یا داخل ظرف قهوه جوش بریزید تا بجوشد وآماده شود کمی پوسته تخم مرغ به آن اضافه بکنید تا مزه و طعم بهتری پیدا بکند.

5- از بین بردن حیوانات سبزی و گلها

حتما برایتان پیش آمده که زمانی که دارید سبزی پاک می کنید حلزون یا حیوانات دیگری در آن می بینید. برای اینکه مطمئن شوید این حیوانات به سبزی ها نمیچسبند و پس از شستشو سبزی هایی خوب و تمیز استفاده می کنید کمی پوسته تخم مرغ داخل ظرف سبزی که دارید آن را خیس می کنید بیندازید تا از شر این حلزون ها و حیوانات خلاص شوید.

6- پوست تخم مرغ و لباسشویی

مورد دیگر استفاده از پوست تخم مرغ، قرار دادن آن در داخل ماشین لباسشویی به عنوان سفید کننده لباس می باشد، برای این که لباس های سفید روشن تر و براق تر شوند، مقداری از پوسته تخم مرغ را در داخل کیسه پارچه ای در داخل ماشین لباسشویی بیاندازید، خواهید دید که این پودر تاثیر زیادی در سفید و براق شدن لباس ها دارد.

7- استفاده به عنوان شمع

اما مورد دیگر کاربرد پوست تخم مرغ، استفاده از آن به عنوان شمع است! موقع کندن پوست تخم مرغ مراقب باشید که نیمی از پوست آن سالم جدا شود، سپس آن را با شمع مذاب پر کرده و از آن به عنوان شمع استفاده کنید!

به گزارش سیب موز: تهیه و گردآوری: گروه نکات خانه داری سیب موز