چند نکته مهم درباره خرید کوله پشتی مدرسه

چند نکته مهم درباره خرید کوله پشتی مدرسه

سیب موز:

چند نکته مهم درباره خرید کوله پشتی مدرسه

سیب موز: محمد رضا فاخری متخصص ارتوپد گفته است : با نزدیک شدن سال تحصیلی جدید خرید وسایل و لوازم مدرسه توجه به ویژیگی های مناسب این لوازم از جمله کیف مدرسه برای سلامت ستون فقرات و کمر دانش آموزان و دانشجویان ضروری می باشد.

فاخری ضمن تاکید به این موضوع که کوله پشتی بسیار بهتر از کیف دستی می باشد، افزوده است: کیف دستی به یک طرف از ستون فقرات آسیب وارد می کند در حالی که کوله پشتی البته در صورتی که از دو بند آن استفاده شود، فشار را بین دو طرف تقسیم می کند و مانع آسیب به کمر و ستون فقرات می شود.

وی ضمن اشاره به این که بند کوله باید کوتاه و پهن باشد ادامه داده است: بهتر است کوله در پشت دانش آموزان قرار بگیرد و بند آن به اندازه ای نباشد که وزن کیف روی کمر گذاشته بشود، چرا که قرار گرفتن کوله روی کمر باعث بروز قوس و کمر درد می شود.

فاخری تاکید کرده است: دانش آموزان و دانشجویان باید مطابق جثه ی خود کیفشان را سنگین کنند و برای جلوگیری از کمر درد نباید وزن کیف بیشتر از 4کیلو می باشد.

این متخصص ارتوپد یاد آور شده است: بهتر است برای دانش آموزان کیف های چرخ دار خریداری شود چرا که این کیف ها هیچگونه آسیبی به کمر و ستون فقرات وارد نمی کنند.

وی در پایان بیان کرده است: با رعایت نکات لازم در خرید و استفاده از کیف و پرهیز از زیاد سنگین کردن کیف می توان از بروز مشکلات ستون فقرات از جمله کمر درد و قوز در دانش آموزان و دانشجویان جلوگیری کرد.

به گزارش سیب موز: تهیه و گردآوری: گروه نکات خانه داری سیب موز