راه حل معجزه آسا برای پاک کردن لکه ماژیک

راه حل معجزه آسا برای پاک کردن لکه ماژیک

سیب موز:

راه حل معجزه آسا برای پاک کردن لکه ماژیک

سیب موز: برای پاک کردن لکه ماژیک از یک مداد پاک کن استفاده بکنید

می توانید روی لکه یا نوشته های ماژیک خمیر دندان بمالید (ساده، نه از نوع ژله ای). سپس با یک پارچه مرطوب محل مورد نظر را پاک کنید. این روش بر روی قاب چوبی، دیوار و حتی صورت یک عروسک مورد تست قرار گرفته و مؤثر بوده است.

با این حال ممکن است این روش به شما کمک نکند. در این صورت، نگران نباشید؛ چرا که می توانید یکی از روش های زیر را امتحان بکنید:

قبل از هر چیزی باید بگوییم روش خمیردندان بر روی یک میز چوبی که از مدت ها پیش دارای یک لکه ماژیک دائمی بود، کار کرده است. فقط کافی است مقداری خمیردندان را بر روی لکه بمالید و به مدت یک الی 2 دقیقه صبر کنید. سپس با استفاده از کمی صابون و یک پارچه مرطوب و مقداری فشار می توانید لک ها را کلاً از بین ببرید.

توجه داشته باشید که برای این کار از خمیردندان ساده استفاده کنید که حاوی هیچ گونه مواد ساینده نباشد، به ویژه زمانی که می خواهید یک لکه را از روی چوب (برای مثال مبلمان چوبی) پاک کنید؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است سطح چوب مبل یا میز شما خراش بردارد.

در ادامه راهنمایی های بیشتری برای از بین بردن رنگ ماژیک از روی چوب، دیوار، کف زمین و لباس آورده شده است:

_ از یک مداد پاک کن استفاده کنید.

_ استفاده از اسپری ضد آفتاب ( نکته: اجازه ندهید که ضد آفتاب مدت طولانی بر روی چوب بماند؛ زیرا احتمال دارد به آن آسیب وارد کند)

_ از اسپری مو استفاده بکنید.

_ اسپری حشره کش روی لکه بمالید.

_ برای شستن لباس لکه دار، 3/4 فنجان آمونیاک خانگی را با 1/4 فنجان آب مخلوط کرده و لباس موردنظر را به مدت 24 ساعت داخل محلول قرار دهید و درِ سطل حاوی محلول را با کیسه پلاستیکی بپوشانید.

_ از دستمال مرطوب کودکان استفاده بکنید.

_ ژل ضد عفونی کننده دست را روی لکه بمالید و بعد آن را کامل بشویید.

به گزارش سیب موز: تهیه و گردآوری: گروه نکات خانه داری سیب موز