علت کاهش میل جنسی زنان بعد از زایمان

علت کاهش میل جنسی زنان بعد از زایمان

سیب موز:

علت کاهش میل جنسی زنان بعد از زایمان

سیب موز: علت اصلی و جدی این مشکل هورمون ها هستند. خانم ها دو هورمون جنسی و عاطفهٔ مادری دارند. در دوران بارداری قبل از تولد فرزند، ترشحات هورمون های جنسی مثل پروژسترون و استروژن زیاد و میل جنسی خانم زیاد می شود. وقتی خانم زایمان می کند ترشح هورمون پرولاکتین زیاد می شود وترشح هورمون های جنسی کم خواهد شد. این هورمون برای افزایش شیر مادر می باشد. علت اصلی و عمومی بی میلی خانم ها بخاطر همین است.

افسردگی

به گزارش سیب موز: علت دیگر افسردگی بعد از زایمان است. از هر صد خانمی که زایمان می کنند ده الی پانزده نفر افسردگی پس از زایمان را تجربه می کنند. علت این افسردگی اختلالات هورمونی، کسالت دوران بارداری، مشکلات زایمان و استرس ها می باشد. بعضی از رفتار ها این زمان افسردگی را طولانی تر می کند. مثلا هنگام زایمان آقا در کنار خانم نبوده است یا اینکه آقا فرزند پسر می خواسته ولی بچه دختر بوده یا آقا به بچه توجهی نمی کند و به خانم ابراز محبت نمی کند.

نگرانی از بارداری دوباره

زایمان در بچه اول خیلی استرس و مشکلاتی را به همراه دارد. دیگر اینکه خانم ها از بارداری مجدد نگران هستند و گاهی احساس درد دارند، این ها باعث بی رغبتی در خانم ها خواهد شد. یک نوزاد مشکلات زیادی دارد، توان مادر را می گیرد و وقت مادر را پر می کند و مادر دیگر حوصلهٔ این ارتباطات را ندارد و زمانی ندارد که به این ارتباطات فکر کند. در این سه ماه اول مادر با فرزند رابطهٔ عاطفی عمیقی پیدا می کند، زیرا بچه به مادر خیلی نیاز دارد. از طرفی با این نیاز عاطفی نیاز جنسی زن برطرف می شود و دیگر نیازی به ارتباط جنسی ندارد.

این رفتار کاملا طبیعی می باشد. این روز ها مثل روزهای ابری می باشد، یعنی خورشید هست ولی دیده نمی شود. در این موارد معمولا طی چهار ماه اول مشکل حل می شود زیرا بچه بزرگتر و نگرانی مادر کمتر می شود و بعد به غرایزش توجه می کند. مردان در این دوره حساس زندگی همسرشان باید با درک شرایط به او کمک کنند تا به زندگی معمولی جنسی خود برگردد.

تهیه و گردآوری: گروه روابط زناشویی سیب موز