سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس

سیب موز: عکس های از سوتی های سانسور تلویزیون , سانسور سریالهای خارجی در تلویزیون , عکس قبل و بعد سانسور در تلویزیون

شب گذشته اولین قسمت از سریال «بی عدالتی» از شبکه اول سینما پخش شد. اما برخی صحنه های این سریال حاکی از مهارت خاص صداوسیما برای سانسور تصاویر نامناسب است.

در تصویر زیر یک آباژور به این فیلم اضافه شده است و در تصویر بعدی خبری از آباژور نیست. یکی از کاربران شبکه های اجتماعی تیتر «آباژوری که زیاد می دانست» را برای این تصویر انتخاب کرده است!

به گزارش سیب موز:  سانسور در بی عدالتی

ایران در چند سال اخیر ، یکی از حرفه ای ترین دوبلاژورهای دنیا محسوب می شد . بسیاری از فیلم های کشور های دیگر وقتی توسط کشوری دیگر دوبله شوند ، حتی طرز صحبت کردن شخصیت ها با فردی که دوبله را انجام می دهد  ، همخوانی نداشته و ایران انقدر با ظرافت این کار را انجام می دهد که همه را به حیرت در می آورد.

اما جدیدا شبکه هایی مانند فارسی وان و جم تی وی و... دوبله ی فیلم های ترکی به زبان فارسی را در حال تقلید هستند ولی باز هم به صداهای دوبلرهای ایرانی کسی نمی تواند برسد .

ایران در کنار صداگزاری های حرفه ای اش ، ایجاد جلوه های ویژه را به گونه ای قادر است طراحی کند که وقتی فیلم اصلی را کنار فیلم دوبله شده می گذاری کمی شگفت انگیز به نظر خواهد رسید .

درواقع بچه های گروه ایرانی با مهارت خاصی قادر به محو یک شخصیت از صحنه می باشند و این یعنی کاملا تخصصی کار کردن در دنیای دوبله . در تصویر زیر همانطور که مشاهده می کنید ، خانمها در هر دو صحنه به طور کاملا حرفه ای محو شده اند .

سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس

سیب موز: سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس

سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس 2

سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس

و یا در تصویر زیر با پُر پُشت کردن موهای خانم ، گردن او را محو کرده .

سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس 3

سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس

تا اینجا صداوسیما داشت خوب پیش می رفت که شب گذشته اولین قسمت از سریال « بی عدالتی » از شبکه ی یک سیما روی آنتن رفت . در این سریال به وضوح می توانید صحنه هایی را که صدا و سیما آنها را سانسور کرده مشاهده کنید . گاهی اقرار آمیز عمل کردن صدا و سیما باعث تولید سوتی هایی می شود که کمی غیر قابل تصور است مثل تصویر زیر که آواژوری را جلوی خانم گذاشته و در صحنه ی دیگری آن را برداشته .

سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس 4

سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس

و یا گذاشتن پارچ آب طرح سنتی بر سر میز شام خارجی ها .

سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس 5

سوتی تلویزیون در سانسور سریال خارجی + عکس