گرانقیمت ترین جوایز جهان کدامند؟+عکس

سیب موز: سالانه جشنواره ها و مسابقات مختلفی در حوزه های مختلف علمی، هنری، ورزشی و فرهنگی برگزار می شود که جوایز چشمگیری برای برندگان دارند. اما این مسابقات کدامند؟

به گزارش سیب موز: به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: هرجشنواره جهانی برای برندگانش علاوه بر ارزش و اعتبار، بخش شیرینی دارد که جوایز نقدی آن به حساب می آید. جوایزی که در برخی از جشنواره ها به حدی هنگفت می شود که می تواند یک شبه زندگی برنده اش را زیرو رو کند. با این جشنواره های گرانقیمت آشنا شوید.

جایزه پیشرفت سریع در بنیاد علوم (Break thrugh prize)

گرانقیمت ترین جوایز جهان کدامند؟+عکس

سیب موز: گرانقیمت ترین جوایز جهان کدامند؟+عکس

این جایزه به دستاوردهای مهم و جدید در زمینه مبانی فیزیک، علوم حیات و ریاضیات تعلق می گیرد. در سال 2012، «یوری میلنر» برای دانشمندانی که سهم به سزایی در ارتقا علم فیزیک و پاسخگویی به سوالات عمیق را داشته اند، این جایزه را در مبانی فیزیک پایه گذاری کرد. پس از آن در سال 2013، این جایزه با ورود بخش علوم حیات (در راستای پیشرفت های مهم در زمینه بهبود روش زندگی و افزایش طول عمر) به آن گسترش یافت و در سال 2014 نیز دستاوردهای مهم در تمامی شاخه های ریاضیات به آن افزوده شد. این جایزه، گران ترین جایزه علمی بوده و طی یک برنامه تلویزیونی مبلغ 3 میلیون دلار به برندگان هر یک از زمینه های فوق اهدا می شود تا بدین ترتیب ضمن تقدیر از آنها، نسل بعدی دانشمندان را به فعالیت در این راستا تشویق کنند.

جایزه مصطفی (Mustafa prize)

گرانقیمت ترین جوایز جهان کدامند؟+عکس 2

جایزه مصطفی(ص)، جایزه عالی علم و فناوری است که هر دو سال یک بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می شود. این جایزه به احترام نام پیامبر اعظم اسلام(ص) و به دلیل تأکید بسیار آن حضرت به علم آموزی، به نام یکی از القاب ایشان، مصطفی، به معنای برگزیده، نام گذاری شده است. این جایزه در سال جاری برای نخستین بار اهدا خواهد شد. هدف از اعطای جایزه مصطفی ترویج و تشویق علم آموزی و پژوهش در جوامع اسلامی است. این جایزه پیشگام توسعه روابط منطقه ای نهادهای علمی و فناوری در کشورهای اسلامی است و با تقویت ارتباط علمی میان دانشمندان و پژوهشگران جهان اسلام به رشد و تعالی علمی در کشورهای اسلامی کمک خواهد کرد. برگزیدگان جایزه مصطفی در چهار رشته مبلغ 500 هزار دلار جایزه ویژه دریافت می کنند که مبلغ آن از محل موقوفات جایزه تأمین می شود و ازمبلغ آن از بسیاری از جوایز علمی جهان بیشتر است. این چهار رشته عبارتند از: «علوم و فناوری نانو»، «علوم و فناوری زیستی و پزشکی»، «علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات» و «طرح برتر دانشمند مسلمان». این جایزه به طرح هایی تعلق می گیرد که زمینه ساز بهبود زندگی بشر بوده و در آن ها محققان دست به نوآوری های مشهود در مرزهای دانش و فناوری زده یا روش های علمی جدیدی ارائه کرده باشند.

جایزه ادبی ایمپکت دوبلین

گرانقیمت ترین جوایز جهان کدامند؟+عکس 3

این جایزه در سال 1994 میلادی توسط کتابخانه ملی دوبلین به راه افتاد. کتابهای شرکت کننده توسط کتابخانه های زیادی از سراسر دنیا برای دریافت جایزه نامزد می شدند. در نهایت گروه داوران در مرحله اول 10 کتاب برتر را از میان نامزدها انتخاب می کردند و در مرحله نهایی یک کتاب از میان 10 کتاب برنده اعلام می شد. جایزه این جشنواره مبلغ 100 هزاریورویی است که به صورت نقدی به نویسنده داده می شود. اما اگر کتاب از زبان های دیگری به انگلیسی ترجمه شود. به نویسنده 75هزاریورو و به مترجم کتاب 25 هزاریورو جایزه تعلق می گیرد.

جایزه نوبل ادبیات

گرانقیمت ترین جوایز جهان کدامند؟+عکس 4

این جایزه یکی از 5 جایزه نوبل است که مطرح ترین و گرانقیمت ترین جایزه حوزه ادبیات به شمار می آید. این جایزه در آخرین دوره خود در سال 2015 به خانم سوئد سوتلانا الکسیویچ، نویسنده اهل بلاروس به خاطر نوشتن کتاب روایات چندصدایی، که مظهر محنت و شجاعت در روزگار معاصر ماست” یک و نیم میلیون یورو اهدا کردند.

انتخاب نفر اول مبارزات بوکس حرفه ای

گرانقیمت ترین جوایز جهان کدامند؟+عکس 5

اردیبهشت ماه سال گذشته یک مسابقه بوکس عجیب و غریب میان دو مبارز مطرح فلیبپینی و آمریکایی برگزار شد تا تکلیف نفر اول مبارزات بوکس حرفه ای دنیا مشخص شود. برای برگزاری این دیدار مرگ و زندگی بیش از سه سال برنامه ریزی شده بود و در نهایت چهره های شاخص سینمایی و ورزشی جهان نیز از این مسابقه دیدن کردند. این مسابقه بین «فلوید می ودر» و «مانی پاکیائو» برگزار شد. در نهایت بعد از پایان مسابقه که به نفع می ودر آمریکایی به پایان رسید. حدود 300 میلیون دلار دو حریف به جیب زدند که سهم می ودر 180 میلیون دلار و سهم پاکیائو 120 میلیون دلار بود. این درآمد هنگفت که در عرض چندساعت به دست آمد به اندازه درآمد یک سال رونالدو و مسی بهترین فوتبالیست های جهان است.

مسابقات جام جهانی

گرانقیمت ترین جوایز جهان کدامند؟+عکس 6

مهم ترین و پربیننده ترین رقابت فوتبال جهان نیز یکی از پرخرج ترین ها به حساب می آید. در هردوره از این مسابقات تمام تیم ها حاضر و باشگاه بازیکنان شرکت کننده جوایزی را از سوی فیفا دریافت می کنند. اما برنده فینال می تواند با پول های زیادی به کشورش بازگردد. در جام جهانی 2014 برزیل تیم ملی آلمان قهرمان مسابقات توانست 40 میلیون دلار دریافت کند.

مسابقات لیگ قهرمانان اروپا

گرانقیمت ترین جوایز جهان کدامند؟+عکس 7

مهم ترین تورنومنت باشگاهی در جهان نیز دارای جوایز بسیار زیادی است که از دوره مقدماتی به تیم های راه یافته داده می شود. اما برنده نهایی لیگ قهرمانان تنها به ازای برد در مسابقه فینال 15 میلیون یورو جایزه دریافت می کند. اگر فرض کنیم که قهرمان دوره تمام بازی های خود از ابتدای مقدماتی تا فینال را با برد پشت سر بگذارد در نهایت با دریافت 45 میلیون یورو به خانه بر می گردد.

گرانقیمت ترین جوایز جهان کدامند؟+عکس 8

جایزه سینمایی اسکار

به نظر شما بزرگترین جایزه سینمایی اسکار علاوه بر تندیس مشهورش چه چیزی می تواند باشد؟ شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید برندگان اسکار یک کیف تحویل می گیرند که داخل آن اجناس و لوازم شخصی به قیمت 200 هزاردلار و یک بلیط گرانقیمت سفر توریستی به یکی از نقاط جهان است. محتویان این کیف دو نوع زنانه و مردانه دارد که هرسال با برندها و وسایل مختلفی پر می شود. از جمله این وسیله ها لوازم آرایشی، حوله، کفش، عطرو ادوکلن و تی شرت و لوازم شخصی است.