طراحی و ساخت موتورملی توربوجت اوج، افتخار ملی است

سیب موز وزیردفاع:

طراحی و ساخت موتورملی توربوجت اوج، افتخار ملی است

طراحی و ساخت موتورملی توربوجت اوج، افتخار ملی است

سیب موز: طراحی و ساخت موتورملی توربوجت اوج، افتخار ملی است

دفاع > امنیت - همشهری آنلاین:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: طراحی و ساخت موتور ملی توربوجت اوج، افتخار ملی و سکوی پرشی برای طراحی و ساخت موتورهای سنگین توربوجت و توربوفن هوایی است.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان این مطلب را در آیین تجلیل از طراحان و سازندگان نخستین موتور توربوجت ملی هواپیما با عنوان اوج نامگذاری، بیان کرد.

به گزارش سیب موز وی، این دستاورد ارزشمند را حاصل تلاش جمعی و جهادی و همکاری صادقانه همه بخش های صنعت هوایی و هدف گذاری مشترک و اشتراک گذاری دانش و فناوری ذکر کرد و افزود: این برای همه ملت ایران دارای ارزش، افتخار و خرسندی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: موتور اوج، حاصل همکاری و تعامل نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، 30 شرکت دانش بنیان و 10 دانشگاه با سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع است.

دهقان، گفت: گام بعدی در این زمینه طراحی و ساخت موتورهای سنگین توربوجت و توربوفن است که انتظار داریم ظرف 2 سال آینده به نتیجه برسد.

وی با اشاره به وجود عناصر مومن، مجرب و متخصص در صنایع هوایی وزارت دفاع خاطرنشان کرد:ما از مراحل سخت طراحی و ساخت زیر سیستم ها و مدیریت سیستم های پیچیده هوایی عبور کرده ایم و قادریم چرخه ی زنجیره ای از ایده تا محصول، تشخیص نیاز، تعیین اولویت، تمرکز برای طراحی و ساخت و نهایتا تولید انبوه سامانه ها را مدیریت کنیم.

وزیر دفاع با تأکید بر اینکه باید بازه زمانی از ایده تا محصول را به حداقل زمان کاهش دهیم ، تصریح کرد: آنچه در نظر است تجهیز ناوگان هوایی به بالگردها و بال ثابت ها شامل هواپیماهای جنگی، پهپادها و هواپیماهای غیر نظامی ملی و بومی است.

دهقان تاکید کرد: باید با یک تلاش جمعی و تمرکز و بکارگیری همه ظرفیت ها به حرکت خود در این زمینه شتاب بخشیم و طراحی و ساخت موتور ملی اوج را یک نقطه عطف و آغاز یک جهش بزرگ در این زمینه بدانیم.

وی، اظهار کرد: ما از مهم ترین گلوگاه و مشکل در این عرصه یعنی موتور عبور کردیم و این نشان می دهد که از ظرفیت و توانمندی لازم در این زمینه برخورداریم.

وی با قدردانی از تلاش همه دست اندرکاران این پروژه بزرگ ملی به ویژه متخصصان و پژوهشگران سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در شرکت طراحی و ساخت موتورهای هوایی،کارکنان نیروی هوایی ارتش، شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های کشور گفت: بی تردید در این مسیر الطاف و نصرت الهی شامل حال همه شما جهادگران این عرصه خطیر و سرنوشت ساز است و خواهد بود.

بر اساس این گزارش در این مراسم ،امیر سرتیپ ستاد عبدالکریم بنی طرفی، مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح نیز گزارشی از روند ساخت موتور توربوجت ملی اوج ارائه کرد .

وی ضمن اعلام آمادگی دانشمندان، متخصصان و پژوهشگران صنایع هوایی برای تحقق فرامین فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: بیانات حکیمانه و الهام بخش فرمانده معظم کل قوا، روحیه و عزم جهادگران صنعت هوایی را در نیل به خودکفایی کامل، صد چندان کرده است و ما با این پشتوانه قادر خواهیم بود به حول قوه الهی همه موانع و مشکلات را پشت سر گذاریم و سیاست ها و اهداف نظام را در این زمینه محقق کنیم.

موتور توربوجت ملی اوج، 31 مرداد ماه امسال، مصادف با روز صنعت دفاعی طی مراسم ویژه ای با حضور رئیس جمهوری در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع رونمایی شد.

در همین زمینه:

پیام وزیر دفاع به ورزشکاران مسابقات والیبال قهرمانی نظامیان جهان

بیش از 3 هزار شرکت توانمند با وزارت دفاع همکاری دارند

وزیر دفاع: قدرت تولید موشک های بالستیک را داریم

وزیر دفاع به استان اصفهان سفر می کند