سرد مزاجها هلو را اینطوری بخورند

سرد مزاجها هلو را اینطوری بخورند

هلو برای افرادی که دچار سرد مزاجی هستند زیان دارد . به همین  علت  این اشخاص باید هلو را همراه عسل یازنجبیل  میل کنند. هضم هلو برای برخی از افراد مشکل است و نفخ ایجاد می کند. برای اینکه  نفخ نکنند، باید آن را  دست کم نیم ساعت قبل از غذا خورد.

هلو میوه درختی است زیبا به بلندی تقریبا 5 متر که دارای شاخه های زیادی است. گل های هلو زودرس هستند و قبل از باز شدن برگ ها ظاهر شده و منظره زیبایی به درخت می دهد. گل های هلو به رنگ صورتی، قرمز یا سفید است. میوه هلو گرد و به رنگ طلایی و سرخ است که روی آن را کرک های زیادی پوشانده. هسته هلو بسیار سخت است و درون آن مغز هسته قرار دارد که تلخ است.

هلو درختی است زیبا ولی کم دوام و عمر آن 5 یا 6 سال است و می توان آن را با درخت بادام یا آلو یا زردآلو و شفتالو پیوند زد. میوه آن از نوع شفتالو ولی درشت تر و پر آب و شیرین است. هلو دارای مواد قندی زیاد و اسیدهای آلی آزاد مانند اسید سیتریک، اسید وینیک، اسید مالیک، مواد ازته، هیدروکربن، مواد چرب، برم و کاروتن و ویتامین Bوc است. تمام اجزای این گیاه مفید است و در درمان بسیاری از بیماری ها بکار گرفته می شود.

– هلو ملین است و باعث تسکین تشنگی می شود.

– برای رفع بوی بد دهان هلو بخورید.

– هلو در افرادی که گرم مزاج هستند باعث تقویت نیروی جنسی می شود.

– روغن مغز هسته هلو برای درد گوش و گرفتگی مجرای آن مفید است.

– روغن مغز هسته هلو را به محل درد بواسیر بمالید اثر خوبی دارد.

– برای برطرف کردن زخم هایی که در بدن اطفال و پشت گوش آنها می زند هسته هلو را در آتش بیندازید تا بسوزد سپس مغز هسته را در آورده و له کنید و بر محل زخم بمالید.

– خانم های باردار اگر می خواهند بچه زیبایی داشته باشند باید هلو بخورند.

– مغز هسته هلو مسهل است و خون را تصفیه می کند.

– مغز هسته هلو برای رماتیسم مفید است.

– جوشانده برگ های درخت هلو برای بیماری های پوست مفید است.

– برای بیماری های مجاری ادرار، سنگ کلیه و ورم مثانه جوشانده برگ های درخت هلو را تهیه کرده و یک فنجان در روز بخورید.

– دم کرده برگ یا گل هلو برای رفع سیاه سرفه استفاده می شود.

– هلو را له کنید و به صورت ضماد برای رفع دل پیچه بچه ها و دفع کرم روده روی شکم آنها قرار دهید.

– برگ هلو و جعفری را با روغن زیتون مخلوط کرده و روی سوختگی و محل ضرب دیدگی بگذارید.

– بهترین ماسک زیبایی را می توانید از هلو تهیه کنید برای طراوت و جوان کردن پوست هلو را پوست کنده و له کنید و روی پوست صورت قرار داده و بگذارید مدت ٢٠ دقیقه بماند و پس از آن صورت را با آب معدنی بشویید.

– برای برطرف کردن بواسیر، مغز هسته هلو را به صورت پماد درآورده و به مقعد بمالید.

– جوشانده پوست درخت هلو اثر تب بر دارد.

– خوردن هلو سموم را از بدن خارج می کند.

– برای وزن کم کردن هلو بخورید.

-کسانی که زخم معده دارند یا مبتلایان به ورم معده یا روده باید با شکم خالی هلو بخورند.

– هلو میوه خوبی برای اشخاص مسن است مشروط براینکه با شکم خالی بخورند که زود هضم شود.

– جوشانده گل هلو کرم کدو و کرم معده را از بین می برد.

– خوردن شکوفه هلو برای زنان باردار ممکن است باعث سقط جنین شود.

سرد مزاجها هلو را اینطوری بخورند 2

مضرات:

– هلو برای اشخاص سرد مزاج مضر است. به همین دلیل این افراد باید هلو را با عسل یازنجبیل بخورند.

– هضم هلو برای بعضی از اشخاص دشوار است و نفخ ایجاد می کند. برای اینکه ایجاد نفخ نکند، باید آن را حداقل نیم ساعت قبل از غذا خورد.

خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت - - سلامت نیوز

ابربرچسب : روش سقط جنین با داروهای گیاهی ، سقط جنین با طب سنتی ، روشهای مقاله سقط جنین غیرقانونی در ایران ، راههای سقط جنین در هفته اول بارداری ، روشهای سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین با قرص در ماه دوم ، روش سقط جنین در ماه اول با قرص ، روش سقط جنین در ماه اول حاملگی ، سقط جنین در ماه اول بارداری چگونه است ، روشهای سقط جنین در ماه اول حاملگی ، سقط جنین در ماه اول حاملگی ، راه های سقط جنین در ماه اول حاملگی ، راه های سقط جنین در ماههای اول بارداری ، روشهای راههای علائم روش دلایل سقط جنین در ماه اول بارداری ، روش های سقط جنین در ماه اول بارداری ، علائم سقط جنین در هفته اول بارداری ، روش سقط جنین در هفته دوم بارداری ، روش روشهای سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول بارداری ، دیه حکم روش راههای داروهای سقط جنین دو ماهه ، دلایل سقط جنین در هفته های اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول با گیاهان دارویی ، سقط جنین در سه هفته اول بارداری ، سقط جنین ، سقط جنین در ماه اول با آمپول ، سقط جنین در هفته های اول بارداری ، درمان سقط جنین با طب سنتی ، سقط جنین در هفته اول با دارو ، روش سقط جنین با گیاهان دارویی ، سقط جنین با قرص در ماه اول ، آمپول سقط جنین در هفته دوم ، قرص سقط جنین سه ماه اول ، سقط جنین در هفته اول با داروهای گیاهی ، داروهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، روش راههای سقط جنین با داروهای گیاهی ، سقط جنین با آمپول پروستاگلندین قرص و شیاف ، احکام شرایط سقط جنین در فقه اسلامی ، راه های سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین با قرص ، روش سقط جنین در ماه اول بارداری ، راههای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، روشهای سقط جنین با داروهای گیاهی ، سقط جنین دو ماهه با قرص ، نشانه های سقط جنین در ماه اول بارداری ، روش های سقط جنین با داروهای گیاهی ، سقط جنین در ماه اول با دارو ، سقط جنین در ماه اول با قرص ، روش های سقط جنین در هفته اول بارداری ، علائم سقط جنین در هفته های اول بارداری ، روش سقط جنین در هفته های اول بارداری ، روش های سقط جنین با داروی گیاهی ، روش سقط جنین با دارو گیاهیu200e ، سقط جنین در ماه اول ، قرص برای سقط جنین سه ماهه ، جلوگیری از سقط جنین با طب سنتی ، چگونگی سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول با زعفران ، داروهای سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین در دو هفته اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول با دارو گیاهی ، سقط جنین در هفته ی اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول چگونه است ، دلایل علائم سقط جنین در هفته های اول بارداری ، علائم سقط جنین در ماه اول بارداری ، روشهای سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین دو ماهه ، راههای روش علائم روشهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، نحوه سقط جنین در ماه اول بارداری ، راههای سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین با آمپول پروستاگلاندین قرص و شیاف ، روشهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، قانون آمار قوانین هزینه سقط جنین در ایران ، روش سقط جنین با داروی گیاهی