ایستگاه جوانی اینجاست!

ایستگاه جوانی اینجاست! حال که در حال و هوای عید و تدارک برای سال جدید هستیم و تهیه سبزه عید هم یکی از برنامه های این هفته های آخر سال است، بد نیست که تهیه جوانه ها را نیز در برنامه خود داشته باشیم.

ایستگاه جوانی اینجاست!

پرورش جوانه ها، یک راه آسان برای دسترسی به مواد مغذی از طریق باغچه خانگی است. شما می توانید بدون نیاز به فضای خیلی بزرگ در خانه و به کمک یک سینی به پرورش جوانه ها بپردازید و این ماده غذایی باارزش را در سبد غذایی خود بگنجانید و از خواص مفید آن بهره مند شوید.   فواید جوانه ها تغییرات شیمیایی که در دانه ها در حین جوانه زدن رخ می دهد، باعث افزایش ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین آن ها می شود، در حالی که میزان کالری آن ها به دلیل تجزیه کربوهیدرات کاهش می یابد، بنابراین جوانه ها برای کسانی که می خواهند کالری کمتری دریافت کنند و بر روی رژیم کاهش وزن هستند، بسیار مفید است. همچنین جوانه ها سرشار از آنتی اکسیدان ها (به خصوص ویتامین های E و C) هستند و سبب پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و برخی سرطان ها می شوند. جوانه ها دارای آب و فیبر زیادی هستند که مصرف منظم آن ها مانع بروز یبوست می شود. مصرف جوانه ها می تواند یک عادت غذایی سالم و مطلوب در برنامه غذایی افراد باشد. واقعیت این است که جوانه ها راحت تر هضم می شوند و مواد مغذی آن ها هم بیشتر است. همچنین کالری کمتری نیز دارند. از جوانه می توانید داخل ماست، همراه نعناع و شوید و همچنین در انواع و اقسام سالاد، پاستا، ساندویچ ها و برگرها استفاده کنید از جوانه ها می توان به عنوان کپسول های طبیعی مولتی ویتامین و مینرال نام برد که مصرف مرتب آن ها قسمت عمده ای از نیازهای بدن به ویتامین های مختلف خصوصاً ویتامین های گروه B، املاح معدنی و آنزیم ها را تأمین می کند و باعث حفظ سلامت فرد می گردد.

در این مقاله بر آنیم که شما را با چند جوانه خوشمزه و خواص غذایی آن ها آشنا کنیم:   جوانه لوبیا بیشتر در آسیا و غذاهای شرقی و غذاهای تایلندی استفاده می شود. این جوانه از منابع ویتامین های A , B , C و E و همچنین کلسیم و آهن است. میزان کالری آن در یک فنجان، 30 کیلوکالری می باشد.   جوانه عدس جوانه عدس دارای هشت اسیدآمینه ضروری مورد نیاز بدن است. جوانه عدس دارای ویتامین های C، B2، A، اسیدفولیک و همچنین مواد معدنی مانند کلسیم، مس، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سلنیوم، سدیم، گوگرد و اسیدهای چربی مانند اسید لینولئیک و اسید اولئیک است.   جوانه گندم جوانه گندم سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی ضروری برای بدن مانند ویتامین های A، B1 و E است. ویتامین A موجود در جوانه گندم باعث تقویت سیستم بینایی و شادابی پوست می شود. ویتامین B1 موجود در جوانه گندم نیز برای تعادل سیستم عصبی ضروری است. جوانه گندم حاوی ویتامین E نیز هست که از آنتی اکسیدان های مهم بدن به حساب می آید.   جوانه بروکلی جوانه بروکلی سرشار از آنتی اکسیدان است. همچنین حاوی آنزیمی به نام سولفورافان می باشد. این جوانه به دلیل خواص ضد سرطانی، بسیار مورد توجه است. مزه آن شبیه تربچه می باشد و در انواع و اقسام ساندویچ ها می توان از این جوانه استفاده نمود. میزان کالری آن در یک فنجان، 35 کیلوکالری می باشد.

ایستگاه جوانی اینجاست! 2

جوانه آفتابگردان به این دلیل که دانه های آفتابگردان درشت هستند، جوانه هایی هم که تولید می شود، بزرگ است. این جوانه ها حاوی ویتامین های A ,B ,C و E هستند. همچنین مینرال هایی مثل کلسیم و پتاسیم و برخی اسیدهای آمینه را نیز در بر دارد. این جوانه مزه و طعم مغزها و آجیل را دارد که استفاده از آن در تهیه سالاد طعم بسیار مطبوعی به سالاد می دهد. همچنین در تهیه انواع پاستا هم می شود از این جوانه استفاده نمود. میزان کالری آن در یک فنجان، 45 کیلوکالری می باشد.   جوانه نخودفرنگی جوانه نخودفرنگی از نظر طعم بسیار شبیه خود نخودفرنگی است و در سالاد و ساندویچ ها می شود از آن استفاده کرد. این جوانه خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت - tebyan.net