اندر خواص جایگزین های شیر؛ از شیر بز تا شیر شاه دانه

اندر خواص جایگزین های شیر؛ از شیر بز تا شیر شاه دانه احتمال دارد شما به هر دلیلی از شیر بدتان بیاید یا اینکه دچار مشکل عدم تحمل لاکتوز باشید در این صورت چه می کنید؟ کم نیست تعداد افرادی که تا شیر می بینند رو ترش می کنند و راهشان را کج می کنند! احتمال دارد شما به هر دلیلی از شیر بدتان بیاید یا اینکه دچار مشکل عدم تحمل لاکتوز باشید در این صورت چه می کنید؟ آیا کلاً عطای شیر را به لقایش می بخشید یا دنبال جایگزین های مناسب می گردید؟ اگر جوابتان مثبت است باید بدانید که جایگزین های مناسبی برای شیر گاو وجود دارد که می توانید استفاده کنید. با ما باشید تا بیشتر با این جایگزین ها آشنا شوید.

اندر خواص جایگزین‌های شیر؛ از شیر بز تا شیر شاه‌دانه

شیر بز این شیر بیش ترین شباهت را به شیر گاو دارد به خاطر اینکه یک شیر حیوانی است. افرادی که نسبت به پروتئین موجود در شیر گاو حساسیت دارند به راحتی می توانند از شیر بز استفاده کنند.  در شیر بز لاکتوز وجود ندارد. اما به اندازه ی شیر گاو پروتئین و کلسیم دارد. اگر عادت به این شیر ندارید اول با مصرف پنیر بز شروع کنید. توجه داشته باشید این شیر برای بچه هایی که نمی توانند شیر گاو را تحمل کنند جایگزین خوبی است. اما اگر دغدغه ی اضافه وزن دارید و دور و بر مواد غذایی چرب نمی روید باید بدانید که شیر بز دو برابر چرب تر از شیر گاو است.

اندر خواص جایگزین‌های شیر؛ از شیر بز تا شیر شاه‌دانه 2

شیر سویا رایج ترین جایگزین شیر گاو، شیر سویا می باشد. این نوشیدنی از سویا گرفته می شود. این شیر فاقد قندهای نامناسب و لاکتوز می باشد که به طور طبیعی در شیر گاو وجود دارد و باعث عدم تحمل آن در برخی افراد می شود. شیر سویا همچنین برای افرادی که محصولات غذایی حیوانی نمی خورند مناسب است. به عقیده ی متخصصان حوزه ی تغذیه شیر سویا خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت - tebyan.net