اگر این صبحانه را بخورید هیچ وقت بیمار نمی شوید!

اگر این صبحانه را بخورید هیچ وقت بیمار نمی شوید!

سیب موز:

اگر این صبحانه را بخورید هیچ وقت بیمار نمی شوید!

سیب موز: حسین ایمانی متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در میان وعده های غذایی صبحانه از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد زیرا مصرف صبحانه سبب افزایش قندخون شده که بهبود خلق و خوی افراد را به همراه دارد.

به گزارش سیب موز: وی با اشاره به اینکه ویتامین های گروه ب احساس شادی و نشاط را در افراد فراهم می کند؛ اظهار داشته است: نان های سبوس دار مانند نان جو و سنگک از منابع تامین کننده ویتامین ب به شمار می آیند.

این متخصص تغذیه با مفید دانستن نوشیدن یک لیوان شیر در صبحانه که تغذیه سالم زندگی سالم - غنی از ویتامین ب2 است؛ عنوان کرده است: عسل نیز به دلیل دارابودن آنزیم ها و مواد آنتی اکسیدانی از گزینه های مفید در صبحانه است.

این متخصص تغذیه یادآور شده است: اسیدهای چرب امگا3 نیز در ساخت سیستم مغز واعصاب دردوران جنینی نقش موثری دارد، مغز گردو که حاوی امگا3 است از گزینه های مفید در رفع عصبانیت به حساب می آید.

ایمانی با عنوان اینکه ویتامین های C، D، E، رنگدانه بتا کاروتن و ماده معدنی سلنیوم نیز انرژی روزانه بدن را تامین می کنند؛ اذعان کرده است: نوشیدن یک لیوان آب هویج، انبه وپرتقال طبیعی نیز در صبحانه مفید می باشد و گوجه فرنگی که سرشار از لیکوپن و ویتامین C می باشد، جایگزین مناسبی برای آبمیوه های طبیعی می باشد.

وی با بیان اینکه اسید آمینه تریپتوفان پیش نیاز ساخت هورمون سروتونین(هورمون شادی) می باشد؛ افزوده است: مصرف مواد لبنی کم چرب که حاوی این اسیدهای آمینه هستند، در مبتلایان به افسردگی توصیه می شود. همچنین استفاده زیاد از مواد لبنی پرچرب احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می دهد.

تهیه و گردآوری: گروه تغذیه و سلامت سیب موز