بهترین زمان خوردن سالاد از دیدگاه طب سنتی

بهترین زمان خوردن سالاد از دیدگاه طب سنتی

سیب موز:

بهترین زمان خوردن سالاد از دیدگاه طب سنتی

سیب موز: متخصص طب سنتی گفته است: طب رایج می گوید بعد از غذا سالاد بخورید تا اشتهای خود را از دست بدهید در حالی که طب سنتی مصرف سالاد را سبب سردی مزاج و افزایش اشتها می کند.

مهدی برهانی متخصص طب سنتی گفته است: طب سنتی یعنی علومی که در کتب گذشتگان می باشد و شامل کلیه قسمت های رایج طب امروزی از جمله فیزیولوژی، آنالوژی و داروشناسی و به طور کلی هر علمی که یک دانشجوی پزشکی فرا می گیرد می شود.

وی افراد لاغری را که بعد از مدتی دچار چاقی و اضافه وزن می شوند را دچار مشکلات کبدی و سیستم گوارش دانسته و گفته است: این چاقی ناشی از عوارض سردی معده و کبد می باشد.

متخصص طب سنتی به طور کلی سردی معده و کبد را سبب پرخوری و چاقی عنوان کرد. این متخصص طب سنتی دستوراتی که در طب سنتی برای کم کردن وزن آمده است را این گونه بیان کرده است: اولین راهکار این می باشد که فردی که دچار اضافه وزن است مقدار غذای روزانه خود را کم کند.

وی گفته است: معمولاً کسانی که مزاج سرد دارند نمی توانند در مقابل نخوردن مقاومت کنند پس باید ابتدا با داروهایی معده آنها را گرم کرده است. توصیه ما به این افراد مصرف داروهای گرم از جمله زنجبیل و دارچین است البته باید دقت کرد میزان مصرف این داروها برای هر فردی متفاوت می باشد اما به طور کلی بهتر است روزانه یک گرم از این داروها استفاده شود.

برهانی تأکید کرد: گرم کردن معده سبب می شود افراد به مرور اشتهای خود را از دست دهند. این متخصص طب سنتی نخوردن آب و میوه را قبل و بعد از غذا را راه دیگری برای کم کردن وزن دانست.

مهدی برهانی گفته است: یک تفاوت که در طب سنتی و رایج وجود دارد این می باشد که طب رایج می گوید قبل از غذا سالاد بخورید تا اشتهای خود را از دست دهید در حالی که طب سنتی معتقد است مصرف سالاد سبب سردی معده و افزایش اشتها خواهد شد.

به گزارش سیب موز: تهیه و گردآوری: گروه تغذیه و سلامت سیب موز