با این خوراکی ها کلیه های خود را بیمه کنید!

با این خوراکی ها کلیه های خود را بیمه کنید!

سیب موز:

با این خوراکی ها کلیه های خود را بیمه کنید!

سیب موز: پژوهشگران، روز به روز ارتباط بیشتری را میان بیماری های مزمن، التهابات و سوپر فود هایی کشف می کنند که می توانند به جلوگیری یا محافظت در برابر اکسیداسیون نامطلوب اسیدهای چرب کمک بکنند.

اکسیداسیون نامطلوب اسیدهای چرب، هنگامی رخ می دهد که اکسیژن موجود در بدن شما با چربی های موجود در خون و سلول های شما وارد واکنش می شود.

با این حال خوراکی هایی که حاوی آنتی اکسیدان هستند می توانند به خنثی کردن اثر این رادیکال های آزاد و محافظت از بدن کمک کنند و در این زمینه کمک کننده باشند.

اکثر خوراکی هایی که بدن را در برابر اکسیداسیون محافظت می کنند در رژیم های غذایی دوستدار کلیه گنجانیده شده اند و انتخاب هایی بسیار عالی برای بیماران دیالیزی و افراد مبتلا به نارسایی مزمن کلیه به شمار می روند.

در ادامه به تعدادی از این خوراکی ها که تحت عنوان سوپر فود نیز شناخته می شوند، اشاره شده است:

به گزارش سیب موز: فلفل دلمه ای قرمز

کلم بروکلی

سیر

پیاز

گل کلم

سیب

تمشک

بلو بری

انواع توت ها

آلبالو

توت فرنگی

انگور قرمز

سفیده تخم مرغ

ماهی

روغن زیتون

با متخصص تغذیه خود مشورت بکنید تا رژیم های غذایی دوستدار کلیه که این 15 خوراکی در آن ها مورد استفاده قرار گرفته شده باشد را به شما پیشنهاد بدهد.

البته همواره به یاد داشته باشید خوراکی هایی که در بالا به آن ها اشاره شده است برای همه افراد ازجمله سایر اعضای خانواده و دوستان شما که دچار بیماری کلیوی نیستند و دیالیز نمی شوند نیز مناسب نمی باشد.

تهیه و گردآوری: گروه تغذیه و سلامت سیب موز