قبل از پرواز چه غذاهایی نخوریم؟

سیب موز: استرس فرودگاه، خطوط بی انتهای چمدان ها، بازرسی امنیتی و بچه های گریان. تمامی این موارد به اندازه ی کافی مسافران را مضطرب می کنند. علاوه بر این با خوردن غذاهای نامناسب قبل از پرواز، سفر بدی را شروع خواهید کرد. متاسفانه وعده های غذایی فرودگاه تنوع زیادی ندارند و اکثرا فست فودی و خیلی چرب هستند. با این حال اگر می توانید در مواجه شدن با غذاهای چرب و خوشمزه خودتان را کنترل کنید، سفر بهتری خواهید داشت. بهتر است قبل از پرواز از خوردن بعضی غذاها خودداری کنید. ما این غذاها را به شما نشان می دهیم. با سیب موز همراه باشید.مقاله مرتبط:بدترین وعده های غذای هواپیما در جهان چه وسایلی اجازه ورود به هواپیما را دارند؟ لذت پرواز با سوئیت کلاس 23000 دلاری هواپیمایی سنگاپوراگر سفر خیلی طولانی پیش رو دارید، پیشنهاد بهتری برای شما داریم: اصلا غذا نخورید! مقدار زیادی آب بنوشید، کمی هویج و خشکبار بخورید و از این پنج غذا دوری کنید.

قبل از پرواز چه غذاهایی نخوریم؟

سیب موز: قبل از پرواز چه غذاهایی نخوریم؟ غذاهای فست فودیخوب تصور کنید پیش از وارد شدن به هواپیما یک وعده غذای فست فودی چرب میل کرده اید. بدن انسان برای هضم غذاهای پرنمک و چرب با مشکل مواجه می شود. حال تصور کنید که دستگاه گوارشی در فاصله ی یازده هزار متری سطح زمین چه موقعیت سخت تری را متحمل می شود. پس بهتر است پیش از پرواز از این غذاها استفاده نکنید.

قبل از پرواز چه غذاهایی نخوریم؟ 2

علاوه بر مشکل هضم، بی حرکت نشستن در یک کابین تحت فشار، می تواند مانع از جریان خون شود و مشکلات فیزیولوژیکی دیگری مثل تورم پاها در بدن به وجود آورد. در بدترین شرایط در بخش پایینی بدن لخته ی خونی تشکیل می شود و می تواند خود را به مغز، قلب یا ریه برساند و باعث بروز مشکلات وحشتناک و یا حتی مرگ شود. خوردن غذای سنگین در وعده ی صبحانه یا پنیر و تخم مرغ می تواند جریان طبیعی خون را مختل کند. هنوز هیچ ارتباط مستقیمی میان استفاده از غذا های پرچربی و ایجاد لخته در بدن کشف نشده است ولی رعایت کردن این موارد پیش از سفر منطقی به نظر می رسد.غذاهای نفاخبه دلایل واضح، بهتر است از خوردن غذا هایی که روده را تشویق به فعالیت می کنند، خودداری شود. فشار بالای فضای داخل کابین هواپیما به صورت طبیعی باعث نفخ دستگاه گوارش می شود. پیش از پرواز غذاهای سرخ شده و پر روغن مصرف نکنید. حتی بعضی از غذاهای سالم مثل پیاز، گل کلم، کلم و لوبیاپخته گاز زیادی تولید می کنند.

قبل از پرواز چه غذاهایی نخوریم؟ 3

مشکل نفخ می تواند باعث ناراحتی شخصی فرد مسافر شود. در سال 2006 یکی از مسافران خطوط هواپیمایی آمریکا در حین پرواز اعلام کرد که بوی سوختگی را حس می کند. به همین دلیل هواپیما مجبور به توقف فوری شد. ولی بعد مشخص شد که این مسافر بویی مشابه سوختگی ایجاد کرد تا مشکل گوارشی خود را مخفی کند.نوشیدنی های گازدارهنگام پرواز مخصوصا در سفرهای طولانی باید مثل یک ورزشکار واقعی رفتار کنید و با کم آبی، درد بدنی، رفتار نادرست خدمه ی پرواز و یا اخلاق های نامناسب مسافر بغلی کنار بیایید. به عنوان یک ورزشکار آیا ممکن است هنگام مسابقه پپسی بنوشید؟ خیر. نوشیدنی های گازدار باعث نفخ و گرفتگی عضلات می شوند و این دو مورد دشمن ورزشکاران هستند. دوباره تاکید می کنم که بهتر است از خوردن موادی که دستگاه گوارشی را درگیر می کنند یا برای شما و مسافر بغلی مشکلاتی بوجود می آورند، خودداری کنید.

قبل از پرواز چه غذاهایی نخوریم؟ 4

دیگر غذاهادر تحقیقی ثابت شد مسافرانی که شانزده ساعت پیش از پرواز هیچ غذایی مصرف نکردند، بعد از پروازهای طولانی، مشکل کمتری با اختلاف ساعت داشتند. در بدن انسان ساعتی وجود دارد که براساس نور کار می کند. ولی ساعت دیگری هم با فعالیت دستگاه گوارشی هماهنگ می شود. ما قادر هستیم با کنترل گرسنگی روی این ساعت کنترل پیدا کنیم. اگر به بدن خودتان بقبولانید که خیلی گرسنه هستید، می توانید تا خود مقصد به امید خوردن شام، سرحال بمانید. تغذیه سالم زندگی سالم - independenttraveler