بمب ساعتی بیماری با خوردن ساندویچ همبرگر

سیب موز: با خوردن همبرگر این اتفاقات در بدن تان رخ می دهد

بمب ساعتی بیماری با خوردن ساندویچ همبرگر

بمب ساعتی بیماری با خوردن ساندویچ همبرگر

سیب موز: بمب ساعتی بیماری با خوردن ساندویچ همبرگر

به گزارش سیب موز: با خوردن همبرگر این اتفاقات در بدن تان رخ می دهد

اختصاصیسیب موز:

متخصصان تغذیه و پزشک ها همواره توصیه می کنند فست فودها را به دلیل کالری ، چربی ، قند و نمک بالایشان مصرف نکنیم . اما با این وجود باز هم قشر کثیری از افراد به این غذاهای علاقه دارند .

در نظر می گیریم در حال خوردن یک ساندویچ همبرگر هستیم و حالا می خواهیم قدم به قدم ببینیم با خوردن این فست فود چه اتفاقاتی در بدن مان در حال رخ دادن است !

ده دقیقه اول بعد از خوردن ساندویچ همبرگر

ساندویچ همبرگر در حدود 540 کیلوکالری انرژی دارد و باعث افزایش قند خون بیش از حد طبیعی خواهد شد . ابتدا بعد از خوردن همبرگر پیامی برای افزایش ترشح هورمون دوپامین ( هورمون شادی ) به مغزتان ارسال می شود . این هورمون در بدن کسانی که ماده مخدری مانند کوکایین مصرف می کنند هم ترشح می شود و به این صورت احساس شادی خواهید کرد . به این صورت بعد از خوردن همبرگر تحریک می شوید ساندویچ بیشتری مصرف کنید .

بیست دقیقه بعد از خوردن ساندویچ همبرگر

ساندویچ همبرگر دارای مقدار زیادی قند و سدیم است و وجود این دو ترکیب در بدن باعث بروز بیماری هایی چون فشارخون ، بیماری های قلبی عروقی ، دیابت و افزایش احتمال ابتلا به چاقی می شود .

سی دقیقه بعد از خوردن ساندویچ همبرگر

ساندویچ همبرگر دارای 970 میلی گرم نمک است . سازمان جهانی بهداشت توصیه کرده اند کسانی که کمتر از 5 گرم نمک می خورند ، بعد از خوردن آن احساس تشنگی خواهند داشت و این ا حساس اغلب با گرسنگی اشتباه گرفته می شود و فرد به غذاخوردن ادامه می دهد . وقتی نمک زیادی از یک وعده غذایی وارد بدن تان می شود به کلیه ها فشار می آورد و باعث بالا رفتن فشار خون می شود و زمینه را برای ابتلا به بیماری های قلبی و سکته فراهم می کند .

چهل دقیقه بعد از خوردن ساندویچ همبرگر

بعد از مصرف همبرگر دوست دارید چربی بزنید و استراحت کنید . در واقع قند موجود در همبرگر باعث افزایش ترشح انسولین می شود . هورمون انسولین از پانکراس ترشح می شود و وظیفه دارد قند خون را کنترل کند . با پایین آمدن قند بعد از ترشح انسولین احساس خستگی خواهید کرد و می خواهید استراحت کنید . بعد از این دوباره گرسنه خواهید شد .

شصت دقیقه بعد از خوردن ساندویچ همبرگر

به طور طبیعی مدت زمان 24 تا 72 ساعت زمان نیاز است تا غذا در بدن هضم گردد . همبرگر از جمله غذاهای دیرهضم است و به خاطر چرب بودن بیشتر از سه روز طول می کشد تا کاملا هضم شود . علاوه بر آن اسیدهای چرب ترانس در بدن 51 روز زمان نیاز دارند تا هضم شوند و یک ساندویچ همبرگر به میزان 1.5 گرم چربی ترانس دارد .

بر طبق مطالعات و نظریه پزشکان مصرف این چربی ها باعث ابتلا به بیماری های قلبی ، سرطان ، دیابت و چاقی می شود . اگر می خواهید گاهی این ساندویچ خوشمزه را میل کنید ، به جای سیب زمینی سرخ شده از سالاد و به جای انواع نوشیدنی های گازدار از آب معدنی استفاده کنید . نان ساندویچ بهتر است از نوع سبوس دار و در اندازه کوچک باشد.