مواد غذایی دشمن زوال عقل و آلزایمر

سیب موز: سلامت مغز با مصرف کاکائو تلخ

مواد غذایی دشمن زوال عقل و آلزایمر

مواد غذایی دشمن زوال عقل و آلزایمر

سیب موز: مواد غذایی دشمن زوال عقل و آلزایمر

به گزارش سیب موز: سلامت مغز با مصرف کاکائو تلخ

اختصاصیسیب موز:

با مصرف بعضی مواد غذایی می توانید از پیر شدن مغزتان پیشگیری کنید تا علاوه بر آن حافظه تان هم تقویت شود. همان طور که می دانید در سلامت مغز تنها ورزش و ژنتیک موثر نیست، بلکه تغذیه هم بسیار تاثیر گذار است. تغذیه مناسب از زول عقل و بیماری آلزایمر جلوگیری می کند و باعث می شود حافظه و عملکرد شناختی مغز تقویت گردد.

اسیدهای چرب امگا 3 برای جلوگیری از زوال عقل

ماهی هایی چون خال مخالی، ماهی تن و قزل آلا دارای مقادیر بالایی اسیدهای چرب امگا 3 است و به سلامت مغز کمک کرده و باعث تقویت قدرت و توان مغز می شود. بنا بر تحقیقات مصرف اسیدهای چرب امگا 3 با افزایش سن از زوال عقل و بیماری آلزایمر جلوگیری می کند.

برای تقویت مغز خشکبار بخورید

خشکبار دارای مقادیر بالایی از اسیدهای چرب امگا 3 است. اضافه کردن خشکبار به برنامه غذایی روزانه تان نقش موثری در جوان ماندن مغز و تقویت حافظه خواهد داشت. گردو باعث تقویت حافظه می شود و از بیماری آلزایمر جلوگیری می کند. بنا بر مطالعات گردو دارای مقادیر بالایی اسیدهای چرب امگا 3 ، آنتی اکسیدان، ملاتونین و ویتامین ای است و باعث تقویت عملکرد مغز می شود.

چای سبز برای تقویت عملکرد مغز

چای سبز با خاصیت آنتی اکسیدانی از مغز مراقبت می کند . بنا بر تحقیقات چای سبز باعث تقویت سرعت فکر و عملکرد مغز می شود . مطالعات انجام شده نشان می دهد چای سبز شکل پذیری سیناپسی کوتاه مدت مغز را هم تقویت می کند .

کلم بروکلی و اسفناج برای جلوگیری از پیری مغز

بنا بر تحقیقات مصرف مداوم میوه ، سبزی و غلات از زوال شناختی جلوگیری می کند . مصرف این مواد غذایی باعث مهار بیماری هایی چون دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی می شود . پس برای جلوگیری از پیری و زوال مغز کلم بروکلی و اسفناج بیشتری بخورید .

زغال خته برای کاهش علائم افسردگی

زغال اخته علاوه بر خوشمزه بودن باعث تقویت مغز نیز می شود . زغال اخته با خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی خود دارای آنتوسیانین است و برای تقویت حافظه مفید است . علاوه بر آن خوردن آب زغال اخته به طور مداوم باعث بهبود یادگیری و یادآوری کلمات شده و سطح گلوکز خون و علائم افسردگی را کاهش می دهد .

مواد غذایی حاوی منیزیم برای جلوگیری از پیری مغز

بنا بر تحقیقات کمبود منیزیم در بدن باعث پیرشدن مغز ، زوال شناختی و زوال عقلی می شود . پس برای جلوگیری از پیری مغز مواد غذایی حاوی منیزیم چون اسفناج ، دانه کدو تنبل ، ماست ، بادام ، لوبیا سفید و سیاه ، موز ، شکلات سیاه ، انجیر ، آووکادو ، برگ چغندر بیشتری بخورید .

فلاونول های کاکائو برای سلامت مغز

فلاونول های موجود در کاکائو برای سلامت مغز مفید است . شکلات سیاه فلاونول بیشتری دارد و برای سلامت مغز مفید تر است . فلاونول های شکلات معمولی به خاطر دارا بودن شکر و شیر کمتر است. بنا بر مطالعات مصرف فلاونول های کاکائو روی مغز تاثیر می گذارد و از پیری مغز جلوگیری می کند. علاوه بر آن این قسمت مغز به از دست دادن حافظه و آلزایمر هم ارتباط دارد.