آرد و نشاسته ترکیب اولیه لواشک های بی نام و نشان!

سیب موز: سرویس سلامت سیب موز به نقل از دکتر من؛ بخش تغذیه: به گزارش سیب موز: لواشک های بی نام و نشانی که در بازار عرضه می شوند را به هیچ عنوان خریداری نکنید چون در ترکیب بسیاری از آنها از میوه استفاده نشده است.

آرد و نشاسته ترکیب اولیه لواشک های بی نام و نشان!

سیب موز: آرد و نشاسته ترکیب اولیه لواشک های بی نام و نشان! عضو انجمن تغذیه اصفهان گفت: لواشک های بی نام و نشانی که در بازار عرضه می شوند را به هیچ عنوان خریداری نکنید چون در ترکیب بسیاری از آنها از میوه استفاده نشده است.

از جاده شمال که رد می شوی غیر از جاذبه طبیعی آن این لواشک ها و ترشی های قرار گرفته در کنار ویترین مغازه ها است که تو را سر شوق می آورد تا بلکه بتوانی مذاق خود را با آنها خوش کنی و از طبیعت اطراف خود بهتر و بیشتر لذت ببری.

اما در این بین هستند لواشک هایی که بدون هیچ گونه مهر و تاییدیه استانداری وارد بازار می شوند و به راحتی به خرید و فروش می رسند بدون آنکه کسی در این زمینه پاسخگو باشد تعداد زیادی از این دست لواشک ها توسط زنان روستاهای اطراف جاده تهیه شده اند و نمی توان بهداشتی بودن یا نبودن آنان را تایید کرد.

لیلا آذربایجانی عضو انجمن تغذیه اصفهان در گفتگو با ایمنا با اشاره به عرضه این دست لواشک ها در بازارهای ایران به ویژه بازارهای شمال کشور، گفت: این دست لواشک های بی نام و نشان تنها با تبلیغ فروشنده از اینکه این دست لواشک ها طعم متفاوتی نسبت به لواشک های استاندارد دارند خرید و فروش می شوند.

وی با بیان اینکه بسیاری از لواشک های بی نام و نشان در شرایط کاملا غیربهداشتی تهیه، تولید و بسته بندی می شوند، خاطرنشان کرد: عدم رعایت بهداشت محیط و فردی، استفاده از مواد غیربهداشتی و غیرمجاز مانند رنگ صنعتی و اسانس، استفاده از میوه های فاسد شده و یا کپک زده و تهیه این مواد در ظروف و مکان غیربهداشتی در تعداد زیادی از مراکز تهیه و تولید این دست لواشک ها مشاهده می شود.

عضو انجمن تغذیه اصفهان با بیان اینکه در تعداد زیادی از لواشک های بی نام و نشان از رنگ و طعم دهنده های شیمیایی استفاده می شود، خاطرنشان کرد: حتی برخی از مواد تشکیل دهنده این لواشک ها میوه نبوده و از رنگ ها و اسانس های معمولی برای این کار استفاده می شود، حتی تعداد زیادی از لواشک ها از نشاسته، آرد و یا میوه های گندیده تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از افزودنی های این دست لواشک ها سمی هستند، اظهارداشت: ایجاد حساسیت در کودکان از نشانه های استفاده از لواشک های غیربهداشتی است، علاوه بر اینکه ممکن است مسمویت مکرر نیز در این کودکان مشاهده شود.

وی با تاکید بر خریداری لواشک های بهداشتی و تاریخ دار، گفت: بسیاری از لواشک ها هستند که به نایلون خود چسبیده اند و حتی در هنگام جدا کردن آنها مقداری از نایلون بر روی لواشک باقی خواهند ماند که بهتر است از مصرف آنها خودداری شود.

آذربایجانی ادامه داد: بسیاری از لواشک ها عطر و طعم میوه تهیه شده خود را دارند بنابراین اگر به طور مثال لواشک آلو خریداری کردید باید حتما عطر و طعمی مانند آلو برخوردار باشد در غیر اینصورت و در صورت مشاهده دانه های سیاه در پهنه لواشک از خریداری آنها خودداری کنید.