در تابستان نباید این 8ماده غذایی را مصرف کنید

در تابستان نباید این ۸ماده غذایی را مصرف کنید

سیب موز: در تابستان نباید این 8ماده غذایی را مصرف کنید سیب موز: خوردن بر اساس فصول، نه تنها برای این کره خاکی بهتر است، بلکه به نفع جیب تان هم رفتار می کنید. به گزارش سیب موز: در اینجا می خواهیم در مورد مواد غذایی صحبت کنیم که یهتر است در فصل تابستان آن ها را مصرف نکنید. مرکبات : شاید بتوانید یک سری از مرکباتی که در انبارها بوده اند را پیدا کنید، ولی بیشتر مرکبات به هوای سرد برای رشد و به ثمر رسیدن نیاز دارند.

در تابستان نباید این ۸ماده غذایی را مصرف کنید 2

سیب زمینی شیرین : سیب زمینی شیرین در پاییز برداشت می شود و شاید انوع محلی آن را بتوانید تا بهار هم پیدا کنید. اما با شروع فصل گرما دیگر خبری از سیب زمینی شیرین نیست و اگر هم چیزی به نام سیب زمینی شیرین پیدا کردید، احتما از چین وارد شده است.

در تابستان نباید این ۸ماده غذایی را مصرف کنید 3

گوشت گاو :واقعیت این است که بیف یا گوشت گاو دمای بدن شما را بالا می برد. موادی که پروتئین و چربی زیادی دارند، در هنگام هضم گرمای زیادی را تولید می کنند. آن ها به کندی از دستگاه گوارش تان عبور می کنند و باعث می شوند که انرژی بیشتری را مصرف کنید.

در تابستان نباید این ۸ماده غذایی را مصرف کنید 4

انار :همان طور که می دانید انار برای فصل پاییز است. اگر در فصول دیگر آن را را دیدید، مطمئن باشید از کشورهای دیگر مثل شیلی وارد شده است. به جای انار از میوه های آبدار وطنی مثل هلو و شلیل استفاده کنید.

در تابستان نباید این ۸ماده غذایی را مصرف کنید 5

چای و قهوه :نوشیدنی های مورد علاقه شما در اول صبح، ادرارآور هستند. پس شاید راه خیلی مناسبی نباشد تا یک روز گرم را با آن آغاز کنید. خوردن نوشیدنی های ادرارآور باعث می شود بیشتر دستشویی بروید و آب و نمک بیشتری از دست بدهید و در نتیجه بدن تان کم آب شود. سعی کنید از آب میوه های تازه استفاده کنید.

در تابستان نباید این ۸ماده غذایی را مصرف کنید 6

بلغور جو : کربوهیدرات های پیچیده مثل بلغور جو و برنج قهوه ای و گندم پروتئین زیادی دارند. هضم حبوبات برای بدن شما دشوار است و این فعالیت بیشتر برای هضم باعث می شود دمای بدن تا بالا رود.

در تابستان نباید این ۸ماده غذایی را مصرف کنید 7

مارچوبه :مارچوبه یک محصول بهاری است و اگر در دیگر فصل های سال هم پیدا شود، مطمئنا بهترین نوع آن نیست. شاید در اوایل تابستان بتوانید آن را پیدا کنید، اما طعم خوبی نخواهند داشت. می توانید به جای مارچوبه از نخودفرنگی یا لوبیا سبز استفاده کنید.

در تابستان نباید این ۸ماده غذایی را مصرف کنید 8

صدف : غذاهای دریایی هم همانند میوه ها فصل های خاص خود را برای مصرف دارند. در زمان های تخم ریزی حیوانات دریایی مثل صدف ها که در تابستان است، بهتر است از این غذاها استفاده نکنید. شکار و مصرف آن ها در زمان تخم ریزی می تواند جمعیت آن ها را به خطر بیاندازد. همچنین طعم و مزه آن ها هم فرق خواهد داشت.

در تابستان نباید این ۸ماده غذایی را مصرف کنید 9