تیروئید را بدون دارو درمان کنید

سیب موز: تیروئید را بدون دارو درمان کنید

تیروئید را بدون دارو درمان کنید

سیب موز: تیروئید را بدون دارو درمان کنید

غده تیروئید غده ای بسیار مهم در بدن است که فعالیت آن برای ادامه زندگی افراد ضروری است. این غده هورمون های مهمی همچون T3، T4 و تیروکسین را تولید می کند و به هم خوردن تنظیم این هورمون ها سبب اختلالاتی در بدن مانند کم کاری تیروئید یا پرکاری و اختلالات بسیار دیگری می شود. بیشتر افراد معمولا تا زمانی که دچار مشکلات جدی نشوند به این غده توجه نمی کنند.

به گزارش سیب موز: مجله سیب موز: به هم خوردن تعادل این غده و هورمون هایی که تولید می کند تاثیرات منفی همچون اختلال در بارداری، ریزش مو، دردهای مفصلی، افسردگی، خستگی، کاهش یا افزایش اشتها، مشکلات گوارشی، به هم خوردن خواب، چاقی و لاغری بر بدن افراد دارند.

غده تیروئید هورمون هایی را به بافت ها و اندام های بدن می رساند. مواد و روغن های خاصی وجود دارند که همین وظیفه را می توانند انجام دهند و به همین دلیل می تواند در بروز اختلالات تیروئیدی موثر و مفید باشند. برخی از این روغن ها را می توان همراه با غذا یا در ترکیب با روغن های دیگر مصرف کرد و برخی دیگر را می تواند به طور موضعی زیر گلو روی پوست ماساژ داد. این روغن های لازم و موثر که غده هیپوتالاموس و هیپوفیز را تقویت می کنند عبارتند از: روغن اسطوخدوس، روغن کندر، روغن یلانگ یلانگ، روغن یا اسانس شمعدانی، روغن یا اسانس چوب صندل و روغن زیتون.