کارهای مهم برای پیشگیری از سرطان مری

کارهای مهم برای پیشگیری از سرطان مری

سیب موز:

کارهای مهم برای پیشگیری از سرطان مری

سیب موز: برخی موارد می توانند موجب ابتلای ما به سرطان مری شوند می خواهیم با روش های مختلف برای پیشگیری از ابتلا به این سرطان خطرناک آشنا شویم چه کارهایی در پیشگیری از ابتلا به سرطان های دستگاه گوارش موثر هستند بد نیست آن ها را به خاطر بسپارید و این نکات را مد نظر قرار دهید.

به گزارش سیب موز: یافته های محققان موسسه مطالعات سرطان آمریکا نشان می دهد حدود یک سوم از موارد ابتلا به سرطان مری با حفظ وزن سالم و عدم نوشیدن مشروبات الکلی قابل پیشگیری است.

آلیس بندر، سرپرست بخش تغذیه این موسسه، در این باره می گوید: «این یافته ها مجددا تاکید می کند که چقدر سبک زندگی نقش مهمی در ریسک ابتلا به سرطان دارد.»

وی در ادامه عنوان کرده است: «در حال حاضر چاقی با 11 نوع سرطان و مصرف الکل با 6 نوع سرطان مرتبط هستند. ما می خواهیم همه بدانند که داشتن یک سبک زندگی سالم ریسک ابتلا به بسیاری از انواع سرطان ها را کاهش می دهد.»

در این گزارش جدید، کارشناسان 46 مطالعه شامل بیش از 15 میلیون فرد بزرگسال را که 31 هزار نفر آنها مبتلا به سرطان مری بودند را بررسی کردند.

تحلیل محققان نشان داده است به ازای هر 5 عدد افزایش در شاخص توده بدنی، ریسک ابتلا به سرطان مری 48 درصد افزایش پیدا می کند.

همچنین محققان دریافتند به ازای مصرف هر 10 گرم نوشیدنی الکل در روز، ریسک ابتلا به سرطان مری 25 درصد افزایش می یابد.

بندر به افراد توصیه می کند: «داشتن سبک زندگی هوشمندانه در زندگی نظیر عدم مصرف نوشیدنی الکلی، خوردن سبزیجات بیشتر، حبوبات و سایر غذاهای گیاهی، و افزایش فعالیت و تحرک با پیاده روی از راه های پیشگیری ابتلا به سرطان هستند.»

سرطان مری، ششمین سرطان کشنده جهان اعلام شده است. معمولا تعداد افراد نجات یافته از این نوع سرطان اندک می باشد، چراکه تشخیص این بیماری در مرحله پایانی اتفاق می افتد.

تهیه و گردآوری: گروه بیماری های سیب موز