در هنگام ورزش کردن مرتکب این چهار اشتباه نشوید

در هنگام ورزش کردن مرتکب این چهار اشتباه نشوید

سیب موز: در هنگام ورزش کردن مرتکب این چهار اشتباه نشوید

سیب موز: ورزش کردن هم برای خود اصولی دارد. به گزارش سایت سماتک اگر ورزش را اصولی انجام ندهید دچار مشکل می شوید و هیچ فایده ای که آن ورزش را کرده اید ندارد. پس این نکته ها را رعایت کنید تا ورزش شما باعث آسیب زدن به سلامتی بدن شما نشود.

به گزارش سیب موز: ورزش در مبارزه با بیماری هم می تواند کمکتان کند هم به دردسر بیاندازدتان.

4اشتباه ورزشی که باعث مریضی تان می شود

دستور العمل پیشگیری از مریض شدن در این فصل بارها و بارها گفته شده: دست های خود را بشویید، صورت خود را لمس نکنید، واکسن آنفولانزا بزنید، میوه و سبزیجات میل کنید و به اندازه کافی نیز بخوابید. اما وقتی نوبت به ورزش می رسد این راهنما کمی دچار تغییر می شود. ورزش در مبارزه با بیماری هم می تواند کمکتان کند هم به دردسر بیاندازدتان. چهار اشتباه شایع وجود دارد که اگر از آنها جلوگیری کنید می توانید این فصل را سالم رد کنید. همچنین از شما خواهش می کنم قبل و بعد از استفاده ی وسائل باشگاه آنها را تمیز کنید.

در هنگام ورزش کردن مرتکب این چهار اشتباه نشوید 2

یکی از اشتباهات ورزشی این است که به طور مرتب ورزش نمی کنید.

اشتباه اول: مرتب ورزش نکردن

اگر سرمای زمستان باعث شده برنامه پیاده روی تان بهم بریزد، باید ترتیبی بچینید که با پوشش مناسب در هوای سرد ورزش کنید و یا عضو یک باشگاه شوید. 30 دقیقه ورزش هوازی با سرعت متوسط مانند پیاده روی متوسط ( یا شنا، دویدن و دوچرخه سواری ) می تواند مقدار سلول های محافظ سیستم ایمنی بدن مانند ایمونوگلوبولینها، نوتروفیل ها و سلول های کشنده طبیعی را افزایش دهد

افرادی که بیشتر روز های هفته را ورزش می کنند خطر ابتلای خود به سرماخوردگی های شایع را تا 50 درصد کاهش می دهند. بعلاوه، مقدار این سلول ها تا سه ساعت بعد از ورزش همچنان بالا می ماند.

اشتباه دوم: بیش از حد ورزش کردن

75 تا 90 دقیقه، فعالیت بی امان، مانند دویدن در یک ماراتن، تمام مزایای خوب ورزش برای سیستم ایمنی را تبدیل به ضرر می کند. در واقع، مغزتان یک فعالیت شدید و طولانی مدت را به عنوان یک عامل تشدید فشار و چیزی که باعث در هم شکستن سیستم ایمنی می شود قلمداد می کند. به همین دلیل است که مغز هنگامی که در خطر هستید نشانه های فیزیولوژیکی از خود بروز می دهد، ذخایر کربوهیدرات خالی می شود، دمای بدن بالا می رود، و سلول های عضلانی شکسته می شوند.

در هنگام ورزش کردن مرتکب این چهار اشتباه نشوید 3

ورزش یوگا باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

اشتباه سوم: کنار گذاشتن ورزش یوگا

رفتن به کلاس یوگا و یا انجام این ورزش با نوار ویدئویی در این فصل واقعا ارزشش را دارد چون می تواند از مریض شدنتان پیشگیری کند. در یک تحقیق مشخص شد افرادی که روزانه 40 دقیقه یوگا کار می کنند بهبود قابل توجهی در سیستم ایمنی بدنشان مشاهده می کنند، همچنین سطح هورمون استرس در این افراد پایین می آید.

دکتر اوا سلهاب مسئول این تحقیقات می گوید: یوگا واکنش آرامش بخش بدن را فعال می کند، که سطح آدرنالین و کورتیزول را کاهش می دهد و سایتوکاین های پیش التهابی را که روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارند پایین می آورد.

اشتباه چهارم: ورزش کردن در هنگام تب

این ایده که با عرق ریختن می توانید تب را کنترل کنید کاملا اشتباه است. وقتی احساس سرماخوردگی یا آنفولانزا دارید باید به خود استراحت دهید، اگر آنفولانزا داشته باشید – و هنوز در مراحل اولیه باشد و تشخیص دشوار – ممکن است با اضافه کردن ورزش دچار مشکلاتی جدی شوید.

در طول ورزش خون 5 برابر سریعتر از حالت طبیعی به قلب می رسد، ویروس آنفولانزا در این حالت می تواند درون قلب متمرکز شود و باعث التهاب پوشش قلب شود. به چنین وضعیتی اندوکاردیت می گویند و می تواند به ضربان قلب آسیب وارد کند. در حالی که فعالیت های معمول نمی توانند در طول بیماری باعث آسیب شوند اما ورزش شدید می تواند کشنده باشد.