تغذیه مناسب در برابر سرطان

تغذیه-مناسب-در-برابر-سرطان

سیب موز: تغذیه مناسب در برابر سرطان سیب موز: تغذیه مناسب در برابر سرطان,مواد غذایی برای کنترل سلامت و کاهش احتمال ابتلا به سرطان

مرور اخبار سلامت در نشریات علمی جهان و مطالعه آمار مبتلایان به سرطان در جهان نشان دهنده این است که رشد این بیماری مهلک در دنیای امروز اجتناب ناپذیر است اما هر کس با توجه به وضعیت جسمی و روحی خود بیشتر یا کمتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارد.  به گزارش سیب موز: هرچند دقیقا مشخص نیست کدام رفتارها به سرطان منجر می شود اما به طور قطع روش هایی برای کم کردن احتمال ابتلا به آن وجود دارد. برای کنترل سلامت و کاهش احتمال سرطان در دنیای پرخطر امروز، اصلا لازم نیست کل برنامه زندگی خود را تغییر دهید. این روش های ساده که با تغییرات کوچکی در آشپزخانه شما انجام می شود، می تواند در برخی موارد تا 60 درصد خطر ابتلا به سرطان را کم کند. علاوه بر اینکه زندگی سالم تر و شادتری را برای شما به ارمغان می آورد. هر روز گلابی بخوریدهروقت هوس شیرینی کردید، هوس خود را با خوردن میوه هایی مثل سیب، گلابی، هلو و شلیل مرتفع کنید. خوردن این میوه ها حداقل یک بار در روز می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان مری کمک کند. روزانه یک فنجان بنوشیدنوشیدن چای سبز می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان معده کمک کند. البته فراموش نکنید برای اینکه به معده خود کمک کنید، بهتر است از نوشیدن چای سبز داغ بپرهیزید و آن را به صورت ولرم بنوشید.

تغذیه-مناسب-در-برابر-سرطان 2

سرطان روده را فراموش کنیدبرنامه غذایی خود را طوری تنظیم کنید که سه بار در هفته حداقل یک فنجان پخته حبوبات مصرف کنید. این مقدار می تواند در غذای شما مخفی شده باشد. مصرف این مقدار حبوبات می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده کوچک کمک کند. نگران بوی بد دهان تان نباشیدهر بار سالاد می خورید چند ورق پیاز قرمز به آن اضافه کنید. پیاز را می توانید در ساندویچ هم بگذارید. این سبزی علاوه بر اینکه بدون داشتن کالری به طعم دادن به غذای شما کمک می کند، می تواند خطر ابتلا به سرطان معده را نیز کاهش دهد. یادتان باشد باید هر روز چند ورق پیاز مصرف کنید و با مسواک زدن و جویدن آدامس بوی بد هان تان را برطرف کنید. سبوس دارها را بخوریدروز خود را با غلات سبوس دار شروع کنید. صبحانه مهم ترین وعده غذایی در طول روز است. مخصوصا وقتی این صبحانه را انتخاب کنید. تنها یکی از خواص خوردن غلات صبحانه سبوس دار در صبح این است که خطر ابتلا به سرطان معده را تا حد زیادی کاهش می دهد. از برگ ها غافل نشویدسالاد را از برنامه غذایی خود حذف نکنید. بشقاب خود را با برگ های سبز مثل کاهو، جعفری یا سبزی های برگ دار دیگر پر کنید و با این کار خطر ابتلا به سرطان تخمدان را تا 66 درصد کاهش دهید. شما برای سالم ماندن به حداقل روزی یک فنجان سبزیجات سبز چه خام و چه پخته نیاز دارید. این سرطان را دست کم نگیریدبروکلی منبع خوبی از ویتامین C و فیبر است. علاوه بر این، این سبزی از خوراکی های ضد سرطان به حساب می آید. خاصیت ضد سرطانی آن آنقدر زیاد است که خوردن تنها یک تکه کلم بروکلی در هفته می تواند به جلوگیری از سرطان غدد لنفاوی کمک کند.

پنیر گودا بخوریدخوردن پنیرهای سفت مانند پارمزان یا گودا می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه کمک کند. توجه کنید برای اینکه بتوانید از خاصیت ضد سرطان پنیر استفاده کنید لازم است روزی 2 برش از آن را میل کنید. سرطان پوست را مهار کنیداسفناج می تواند به پوست شما کمک کند. خوردن تنها یک فنجان اسفناج خام در روز می تواند به شادابی پوست کمک کند و در عین حال خطر ابتلا به سرطان پوست را به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش دهد. شیر سویامی توانید دو بار در هفته به جای شیر معمولی از شیرسویا استفاده کنید. شیر سویا و سایر محصولات غیر لبنی که با سویا درست می شوند می توانند خطر ابتلا به سرطان سینه را تا حد قابل توجهی کم کنند.

نمک نخوریدهمه می دانند خوردن نمک زیاد می تواند باعث فشار خون و سایر بیمار ی های قلبی شود اما بسیاری از شما نمی دانید که خوردن زیاد نمک می تواند باعث ایجاد سرطان معده شود. برای اینکه از این سرطان در امان بمانید نمک را در غذای خود به حداقل برسانید. گل کلم و کلماین سبزی ها حاوی مواد ضد سرطان هستند و می توانند به حفظ سلامت روده کمک کنند. تنها خوردن یک چهارم فنجان از سبزیجات این خانواده در روز می تواند به کاهش خطر احتمال سرطان روده کمک کند. سالمون درمانی کنیدماهی ها منابعی غنی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند. این اسیدهای چرب به وفور در ماهی های آزاد و سالمون وجود دارند. این ماهی ها منبع خوبی از پروتئین هستند. تنها دو بار خوردن ماهی در هفته می تواند خطر ابتلا به سرطان مقعد را کم کند.

تغذیه-مناسب-در-برابر-سرطان 3

کاهو چینیاضافه کردن مقدار کمی کاهو چینی به سالاد هر روزه می تواند تغییر زیادی در وضعیت سلامت شما ایجاد کند. خوردن تنها یک فنجان از این سبزی به طور روزانه ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان کمک کند. چغندرخوردن لبو یا چغندر می تواند خطر ابتلا به سرطان معده را تا حد زیادی کاهش دهد. برای اینکه از خواص ضد سرطان لبو استفاده کنید لازم است آن را حداقل دو بار در هفته مصرف کنید. سیر و موسیرمصرف روزی 2 قاشق چای خوری سیر یا موسیر می تواند علاوه بر اضافه کردن طعمی بسیار خوب به غذای شما، خطر ابتلا به سرطان غدد لنفاوی را کاهش دهد.      .