ناامیدی استقلالی ها بعد از دیدن امکانات الاهلی

سیب موز: شنبه, 07 اسفند 1395 | 19:29

ناامیدی استقلالی ها بعد از دیدن امکانات الاهلی

ناامیدی-استقلالی-ها-بعد-از-دیدن-امکانات-الاهلی

سیب موز: ناامیدی استقلالی ها بعد از دیدن امکانات الاهلی استقلالی ها نمی دانند این امکانات واقعاً متعلق به یک باشگاه عربی در حد و نام الاهلی است یا یک باشگاه بزرگ اروپایی؟ روز بعد از بازی استقلال و الاهلی، باشگاه اماراتی می توانست دیگر به باشگاه ایرانی امکانات ندهد ولی پس از صحبت های افتخاری با رئیس آنها، الاهلی پذیرفت تمام امکانات را به استقلالی ها بدهد. از جمله این امکانات یک مرسدس بنز آخرین مدل برای مدیران استقلال و یک دستگاه اتوبوس برای رفت وآمد تیم بود. همچنان یک زمین تمرینی با چمن مرغوب در اختیار باشگاه قرار گرفت. الاهلی اعلام کرد استقلالی ها می توانند از همه امکانات باشگاه استفاده کنند. آبی ها حدس می زدند امکانات این باشگاه خوب باشد اما نه در حدی که دیدند.

روزی که استقلالی ها برای تمرین به زمین الاهلی رفتند، متوجه شدند تنها نیستند. 10 زمین تمرینی در وسعتی بزرگ در کنار هم قرار داشت که چمن هر کدام از دیگری بهتر بود. چون استقلالی ها بعد از ظهر برای تمرین رفتند، پیش از تاریکی هوا تمام پروژکتورهای این زمین های تمرینی روشن بود. در اکثر زمین ها، تیمی تمرین می کرد و کمتر زمینی به چشم می خورد که خالی باشد. در یکی از زمین ها تیم زیر 12 سال الاهلی دیده می شد. در زمینی دیگر بازیکنان زیر 14 سال. تیم های زیر 17 سال، 19 سال و 21 سال و تیم بزرگسالان الاهلی هم در زمین های دیگر پا به توپ بودند. این مسئله برای کادر فنی استقلال جالب بود و درباره تیم ها از مسئولان الاهلی می پرسیدند. برای بازیکنان استقلال هم دیدن این شرایط تعجب آور بود. آنها با حسرت می گفتند: «اینها به کجا می روند، ما به کجا؟ کدام یک از باشگاه های ما چنین امکاناتی دارند. حتی تیم های ملی ما این امکانات را ندارند. معلوم است در آینده شانس موفقیتی مقابل تیم های عربی نخواهیم داشت... »

به گزارش سیب موز: دیدن 10 زمین تمرینی باکیفیت در کنار هم باعث شد استقلالی ها حسرت شان بیشتر شود. آنها می گفتند یک زمین تمرینی درست و حسابی برای تمرین ندارند، در حالی که باشگاهی مثل الاهلی که باشگاه اول امارات هم به حساب نمی آید، این تعداد زمین را دارد. منصوریان در ماه های گذشته همواره معترض بوده و بارها و بارها گفته است: «واقعاً بد است استقلال و پرسپولیس به عنوان دو باشگاه پرطرفدار ایرانی یک زمین تمرینی درست و حسابی ندارند. خیلی از بازیکنان مان به خاطر این زمین های خراب مصدوم می شوند و آنها را از دست می دهیم. »

چیز دیگری که در باشگاه الاهلی به چشم می خورد نظم و انضباط، حضور مربیان متعدد از جمله مربیان خارجی و لباس های مناسب بود. یکی از استقلالی ها با خنده می گفت: «ما تیم اصلی استقلال هستیم و خیلی وقت ها لباس هایمان متحدالشکل نیست ولی حتی تیم نونهالان الاهلی هم لباس های متحدالشکل دارد. » استقلالی ها و کلاً فوتبال ایران امروز حسرت چیزهایی را می خورند که در فوتبال حرفه ای دنیا امکانات عادی به حساب می آیند.

کد خبرنگاری163500

تهیه و تنظیم توسط:آیدین میرزایی