سرازیر شدن گردشگران به سوی لوکیشن جنگ ستارگان

سیب موز: در پی اکران جدیدترین فیلم «جنگ ستارگان»، خیل عظیمی از گردشگران به لوکیشن های این پروژه سینمایی سرازیر شده اند.<!--ko foreach: getStickyAds(60156)--><!--/ko--> <!--ko foreach: getNotStickyAds(60156)--><!--/ko-->از لوکیشن های «هری پاتر» گرفته تا تالار گوتیک شهر منچستر، جاذبه های گردشگری انگلیس سالانه میلیون ها نفر را به خود جذب می کند. در این میان، نمایش فیلم جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد هم به رونق صنعت گردشگری این کشور کمک شایانی کرده است.

سرازیر-شدن-گردشگران-به-سوی-لوکیشن-جنگ-ستارگان

سیب موز: سرازیر شدن گردشگران به سوی لوکیشن جنگ ستارگان از زمان شروع اکران جدیدترین ساخته «جی.جی. آبرامز»، تعداد قابل توجهی از علاقه مندان به مجموعه فیلم «جنگ ستارگان» راهی «پازل وود» شده اند تا از لوکیشن های این فیلم دیدن کنند.فیلمنامه «جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد» توسط خود آبرامز و «لارنس کاسدان» نوشته شده و «جان ویلیامز»، آهنگساز مشهور هم موسیقی متن فیلم را ساخته است. «جورج لوکاس»، خالق مجموعه فیلم های «جنگ ستارگان» نیز به عنوان مشاور خلاق با این پروژه سینمایی همکاری داشته است.بازدیدکنندگان این منطقه جنگلی در مدت یک هفته اخیر، دو برابر شده و هتل ها و اقامتگاه ها در تلاش اند تا پاسخگوی تقاضای مسافران شان باشند. «پازل وود» در جنگل «دین»، منطقه ای پر از آرامش با جاذبه های طبیعی است که الهام بخش «جی.آر.آر تالکین» برای خلق «میان زمین» سرزمین خیالی رمان هایش بوده است.

سرازیر-شدن-گردشگران-به-سوی-لوکیشن-جنگ-ستارگان 2

به گزارش گاردین، جنگل «دین» مکانی است که میزبان فیلم های دیگری از جمله «هری پاتر و هدیه های مرگ» هم بوده است. آثاری چون «دکتر هو»، «مرلین»، «آتلانتیس» هم در «پازل وود» فیلمبرداری شده اند. مسئولین این ناحیه که تورهایی را برای بازدید کامل از این جاذبه گردشگری ترتیب داده اند، پیش بینی کردند گردشگری سینمایی طی پنج سال آینده 50 میلیون پوند به درآمد این منطقه کمک می کند.

سرازیر-شدن-گردشگران-به-سوی-لوکیشن-جنگ-ستارگان 3

براساس آمار به دست آمده، ارزش بخش گردشگری سینمایی انگلیس در سال گذشته میلادی بالغ بر 140 میلیون پوند بوده و گزارش ها حاکی از آن است که این رقم در حال افزایش است.منبع: ایسنا.