ضرورت کاهش مصرف پرتقال در شب عید/ قیمت پرتقال بی حساب و کتاب در نوروز بالا می رود

سیب موز: رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: امسال به مردم توصیه می شود که حدالامکان پرتقال را از سبد میوه خود حذف نمایند تا با افزایش واردات به تولید ملی آسیب وارد نشود.

ضرورت-کاهش-مصرف-پرتقال-در-شب-عید-قیمت-پرتقال-بی-حساب-و-کتاب-در-نوروز-بالا-می-رود

سیب موز: » ضرورت کاهش مصرف پرتقال در شب عید/ قیمت پرتقال بی حساب و کتاب در نوروز بالا می رود

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی در توصیه به مردم مبنی بر کاهش مصرف پرتقال اظهار داشت: با توجه به سرمای بی سابقه مازندران در اوایل آذر ماه، بخش اعظمی از پرتقال گردش شب عید مازندران از بین رفت که به همین خاطر امکان تامین نیاز شب عید از منابع داخلی وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه در جنوب پرتقال کافی در سردخانه وجود ندارد، گفت: با این وجود براساس شنیده ها دولت اقدام به واردات 100 هزارتن پرتقال از مصر و ترکیه نموده است.

مهاجران ادامه داد: اگر مردم همانند سال های قبل در گردش شب عید بخواهند پرتقال مصرف نمایند حداقل حدود 120 هزارتن و حداکثر 200 هزارتن است که امسال به مردم توصیه می شود حد الامکان پرتقال را از سبد میوه خود حذف نمایند تا با افزایش واردات تولید ملی آسیب وارد نشود.

به گفته وی اگر خرید پرتقال همانند سال های قبل باشد بی آنکه عرضه پرتقال های وارداتی افزایش یابد ناگفته نماند که نرخ پرتقال بی حساب و کتاب در ایام نوروز افزایش می یابد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به اخرین وضعیت نرخ پرتقال های وارداتی بیان کرد: تا روز گذشته هر کیلو پرتقال وارداتی 3 هزار و 100 خریداری و با قیمت 3 هزار و 500 تومان در میدان توزیع می شد که امروز به یکباره 300 تومان افزایش قیمت داشته ایم.

وی در خصوص وضعیت تقاضا نسبت به پرتقال های داخلی تصریح کرد: علی رغم عرضه پرتقال های باکیفیت و آبدار شمال و قیمت آن نسبت به وارداتی، اما استقبال چندانی در بازار وجود ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان