دستمزد پزشکان 1000درصد افزایش یافته است؟!

دستمزد-پزشکان-1000درصد-افزایش-یافته-است

سیب موز: » دستمزد پزشکان 1000درصد افزایش یافته است؟!

سیب موز:

یک نماینده مجلس درباره انتقادات به افزایش تعرفه پزشکی گفت: می خواهم بپرسم وقتی هزینه عمل جراحی آپاندیسیت در بخش دولتی فقط 10هزار تومان بود و بیمارستان ها سرویس نمی دادند و همین کار در بخش خصوصی 500برابر بود؛ این ظلم فاحش را چگونه باید برطرف کرد.

به گزارش ، محمدحسین قربانی ادعای یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش 1000درصدی دستمزد پزشکان را کذب محض دانست و اظهار داشت: متأسفانه در دو سال گذشته هجمه های بسیار غیرکارشناسی و ناعادلانه علیه طیف وسیعی از نخبگان، خواص و زحمتکشان جامعه پزشکی صورت می گیرد که فکر می کنم باید یک استراتژی و ایده ای پشت این قضیه باشد.

به گزارش سیب موز: وی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر افزایش تعرفه های پزشکی گفت: می خواهم بپرسم که این معضل بزرگ کشور در حوزه سلامت چگونه باید حل می شد؛ وقتی هزینه عمل جراحی آپاندیسیت در بخش دولتی تنها 10 هزار تومان بود و بیمارستان ها سرویس نمی دادند و همین کار در بخش خصوصی 500 برابر بود؛ این ظلم فاحش را چگونه باید برطرف کرد.

قربانی گفت: اظهارات آقای مصری منطبق بر واقعیت نیست. ممکن است تعداد معدودی از پزشکان در بخش خصوصی درآمدهای بالا داشته باشند ولی درآمد قاطبه پزشکان زحمتکش به ویژه در بخش دولتی به مراتب از یک مدیر درجه 3 و 4 کشور کمتر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نمی دانم آقایان این بحث ها را از کجا می آورند و این مباحث غیرکارشناسی را به جامعه کارگری وصل می کنند.

قربانی خاطرنشان کرد: آقایان اگر واقعاً طرفدار جامعه کارگری هستند کمک کنند نه بیست و هفتم حق بیمه کارگران مظلوم و زحمتکش خرج درمان کارگران شود و در جاهای دیگر هزینه نشود.

منبع: تسنیم