گردوخاک در نوار شرقی کشور و خوزستان از فردا/ آسمان تهران تا 2 روز آینده صاف است

گردوخاک-در-نوار-شرقی-کشور-و-خوزستان-از-فردا-اسمان-تهران-تا-2-روز-اینده-صاف-است

سیب موز: » گردوخاک در نوار شرقی کشور و خوزستان از فردا/ آسمان تهران تا 2 روز آینده صاف است

سیب موز:

به گزارش ، براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، روز آینده در دامنه های البرز شرقی، شمال شرق و پاره ای نقاط جنوب شرق کشور شاهد رشد ابر، گاهی رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد هستیم ضمن آنکه روز شنبه هفته آینده بارش پراکنده و خفیف در جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

به گزارش سیب موز: شدت بارش ها روز جمعه در شمال خراسان رضوی خواهد بود و روز شنبه هفته آینده شاهد افزایش دما در استان های ساحلی خزر و اردبیل هستیم و از اواخر وقت روز شنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش دما مجدداً در این نواحی رخ می دهد.

به دلیل افزایش سرعت وزش باد در سه روز آینده در نوار شرقی کشور و همچنین در روز جمعه در استان خوزستان پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست.

سه روز آینده به سبب وزش باد شدید خلیج فارس و تنگه هرمز و در دو روز آینده دریای عمان مواج پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش بینی می شود که این شرایط تقریباً روز شنبه نیز حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 24 و 13 درجه خواهد بود.

روز آینده بندر عباس با بیشینه دمای 34 درجه بالای صفر و اهواز با بیشینه دمای 35 درجه بالای صفر گرم ترین مراکز استان و شهرکرد با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 24 فروردین ماه امسال 187 میلی متر ثبت شد، بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 191.4 میلی متر بود، بنابراین بارش سال جاری فعلاً 97.7 درصد بارش سال گذشته است.

منبع: فارس