برنج خارجی در مازندران توزیع نشد/ دوگانه سوز کردن نانوایی های مازندران برای مقابله با بحران نان در سرما

سیب موز: برنج خارجی در مازندران توزیع نشد/ دوگانه سوز کردن نانوایی های مازندران برای مقابله با بحران نان در سرماReviewed by on Feb 19Rating: به گزارش به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سیدمحمد جعفری با حضور در دفتر بلاغ، در گفت وگو با بلاغ، با این پایگاه خبری با بیان اینکه امروز نگاه اقتصادی و ایجاد اشتغال در جامعه از الویت ها است، اظهار کرد: قطعا نقد منصفانه حق رسانه ها است اما آنها باید به گونه ای عمل کنند که شاهد نشاط در جامعه باشیم.

به گزارش سیب موز: وی با اشاره به اینکه شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با محوریت مازندران و همراه با گلستان و سمنان رتبه برتر تولید گندم و دانه های روغنی را دارا است، افزود: عملکرد خوب دولت در خرید گندم و دانه های روغنی در سال جاری موجب شد تا امسال شاهد افزایش سطح زیرکشت این محصول ها بودیم.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با بیان اینکه این شرکت مسؤولیت خرید را دارد، تصریح کرد: سال گذشته یک میلیون و 550 هزار تن خرید گندم و 120 هزار تن خرید دانه های روغنی داشتیم که تمام پول کشاورزان نیز پرداخت شده است.

این مسؤول با اشاره به خودکفا شدن کشور در تولید گندم در سال 95 و تاکید بر لزوم استمرار این روند، خاطرنشان کرد: همین روزها، به بیان وزیر جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم در سال 96 اعلام می شود تا کشاورزان با امید و اطمینان بیشتری کار خود را انجام دهند.

جعفری با بیان اینکه سیاست دولت بر صادرات مشتقات گندم است و در حال حاضر بر نحوه تولید گندم برای صادرات تمرکز داریم، گفت: حجم گندم را باید در انبارها کمتر کنیم تا برای خرید گندم در سال جدید آماده باشیم.

برنج-خارجی-در-مازندران-توزیع-نشد-دوگانه-سوز-کردن-نانوایی-های-مازندران-برای-مقابل

سیب موز: » برنج خارجی در مازندران توزیع نشد/ دوگانه سوز کردن نانوایی های مازندران برای مقابله با بحران نان در سرما

در مازندران برنج خارجی توزیع نشد

وی با اشاره به اینکه بخشی از وظیفه تنظیم بازار در برنامه ششم توسعه بر عهده شرکت غله و خدمات بازرگانی است، ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت برنج در کشور، با توزیع برنج خارجی، بازار را تنظیم کردیم اما در مازندران به دلیل تولید، برنج خارجی توزیع نمی شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور اضافه کرد: پیش بینی تولید در سال گذشته حدود 10 میلیون تن بود اما به دلیل بارندگی مناسبی که داشتیم، 11.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خرید کردیم، به همین دلیل در خرید وقفه ایجاد شد.

این مسؤول با بیان اینکه مازندران توانایی ذخیره 500 هزار تن گندم در بخش دولتی و خصوصی دارد، یادآور شد: مشکلی برای ذخیره سازی گندم نداریم و در حال پیگیری برای استانداردسازی انبارهای موجود هستیم.

جعفری با اشاره به اختلاف نظرهایی که درباره سیلوهای بتنی و فلزی وجود دارد، متذکر شد: اگر سیلو داشته باشیم، بهتر است در بتنی یا فلزی بودن آن سخت گیری نکنیم، چراکه قطعا نگهداری در سیلو بهتر از نگهداری در انبار است، هرچند نگهداری در سیلو فلزی مدیریت بیشتری را می طلبد.

تلاش مافیا برای بی کیفیت نشان دادن گندم تولید داخل

وی با انتقاد از تلاش برخی از دلالان و مافیا برای بی کیفیت نشان دادن گندم تولید داخل، بیان کرد: به دلیل ممنوع شدن واردات گندم پس از خودکفایی، برخی اعلام می کنند که گندم داخلی کیفیت ندارد، که صد در صد با آن مخالفم.

برنج-خارجی-در-مازندران-توزیع-نشد-دوگانه-سوز-کردن-نانوایی-های-مازندران-برای-مقابل 2

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه2 کشور با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی یکی از سه پروژه مهم مازندران کاهش ضایعات و افزایش کیفیت نان است، اظهار کرد: حدود 20 میلیارد تومان در ماه یارانه نان مازندران است که درجه بندی، آموزش و بهسازی نانوایی ها را باید در این پروژه انجام دهیم.

این مسؤول افزود: 4 هزار و 200 نانوایی مازندران درجه بندی شدند و حدود 800 نفر نیز آموزش دیدند اما یک شبه نمی توان کیفیت نان را به آنچه که مدنظر است ارتقا دهیم.

جعفری با بیان اینکه ظرفیت سخت افزاری و نرم افزاری مازندران مناسب است اما باید نظارت ها افزایش یابد، تصریح کرد: درجه بندی نانوایی ها از یک تا چهار است که باید تلاش کینم تا درجه آنها به یک افزایش یابد.

دوگانه سوز کردن نانوایی های مازندران برای مقابله با بحران نان در سرما

وی با اشاره به دوگانه سوز کردن نانوایی ها در مازندران، خاطرنشان کرد: با توجه به قطع گاز از سوی ترکمنستان و بحران سرمای مازندران، استاندار مازندران تصمیم به دوگانه سوز کردن نانوایی های این استان گرفت تا مانند سرمای دو سال گذشته به بحران نان برخورد نکنیم.

برنج-خارجی-در-مازندران-توزیع-نشد-دوگانه-سوز-کردن-نانوایی-های-مازندران-برای-مقابل 3

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور اضافه کرد: سیلندری که برای دوگانه سوز کردن نانوایی ها در نظر گرفته شد، شاید انتظارات و کیفیت مناسب را فراهم نکند اما در شرایط بحران می تواند کمک کننده باشد.

این مسؤول با اشاره به خسارت 3 هزار میلیارد تومانی که در طوفان اخیر به کشاورزان مازندران وارد شد، تاکید کرد: اقتصاد مازندران در گرو بخش کشاورزی است.

جعفری ادامه داد: رسانه های مازندران باید از نگرش های سیاسی دوری کنند تا این استان با توجه قابلیت های خدادادی که دارد، به جایگاه اصلی خود در اقتصاد دست یابد.

تنها از 40 درصد از ظرفیت کارخانه های آرد مازندران استفاده می شود

وی با بیان اینکه در مازندران 19 کارخانه آرد داریم که تنها از 40 درصد از ظرفیت آنها استفاده می شود، بیان کرد: باید رفت و آمدهای خود را با کشورهای همسایه بیشتر کنیم چون این امر موجب اشتغال زایی در استان خواهد شد.

برنج-خارجی-در-مازندران-توزیع-نشد-دوگانه-سوز-کردن-نانوایی-های-مازندران-برای-مقابل 4

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با انتقاد از اعلام نظرهایی که درباره کیفیت نان مازندران وجود دارد، متذکر شد: مازندران جزو پنج استان برتر کشور در تولید نان است اما برخی بدون آنکه هیچ سنجشی داشته باشند، اعلام نظر می کنند.

این مسؤول در پایان گفت: در مازندران دو برابر سرانه کشور نانوایی داریم که نیاز است این موضوع مدیریت شود.