دوستان جشنواره با مهندسی پایان خوشی را رقم زدند!

دوستان-جشنواره-با-مهندسی-پایان-خوشی-را-رقم-زدند

سیب موز: » دوستان جشنواره با مهندسی پایان خوشی را رقم زدند!

سیب موز: رضا درستکار منتقد سینما ؛ در خصوص نحوه برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، گفت: مشخص بود که دوستان جمع شدند با اجماع کردن و مهندسی جشنواره با پایان خوش برگزار کنند رضایت همگانی داشته باشد

به گزارش سیب موز: وی افزود: با توجه به ضعف هایی که در اعلام نامزدها وجود داشت، پیش بینی اینکه با تصمیم گیری یکی به این فیلم بدهند و یکی به فیلم دیگری، مشخص بود.

درستکار در ادامه عنوان کرد: اسم این رقابت نیست به نظرم ارزش های کیفی و فنی سینما، ارزش زیبا شناسی، حتی ارزش های مربوط به این روزهای به خصوص حتی از جنبه های انقلاب اسلامی نگاه کنیم به نظرم با یک چیز عجیب و غریب طرف بودیم بالاخره نفهمیدیم هیئت داوران چه جوری فیلم می بینند چه جوری جایزه می دهند و حتی جایزه کم و زیاد می کنند.

این منتقد سینما همچنین اظهار داشت: ما یک رفتار ضابطه مند حرفه ای با موضوع نداریم، کدخدا منشی میخواهیم موضوع را حل کنیم این قضیه قابل پیش بینی بود. به هرحال اگر جمع کردن این جشنواره خوب است و همه خوشحال هستند، امیدوارم شب را راحت بخوابند و به آنها تبریک بگویند!

وی در خصوص سابقه اختصاص دو سیمرغ در یک بخش، تصریح کرد: این همان تحفه ای است که از کیسه هیئت داوران بیرون آمد. این موضوع، رقابت را بی ارزش می کند. اگر اینگونه است در هر رشته دو سه جایزه بدهید.

درستکار در خصوص حواشی اعلام نامزدهای سیمرغ فیلم فجر، تصریح کرد: غیر از این اتفاق رخ نمی داد، چراکه از اعلام نامزدی، اعلام داوری، اعلام هیئت داوران که فیلم ها را انتخاب کردند ، حتی حضور محمد حیدری که به عنوان یک آدم بی ربط به سینما، وارد این عرصه شد و مدیریت جشنواره را به عهده گرفت، همه مصداق این است که:« خشت اول معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج »

درستکار در خصوص مدیریت سینمایی ساخت آثار جشنواره فیلم فجر، تصریح کرد: از منظر مدیریت سینمایی هم فقدان مدیریت و برنامه در این فیلم ها وجمع بندی مشخص بود. پایان هم همین می شود، شما نمی توانید یک فیلم پر از اشکال بسازید و پایان خوبی برای ان تدارک ببینید همه چیزمان به همه چیزمان می آ ید. اشکالی ندارد این هم یک پرونده است که تمام می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران