انتقاد شدید همایون اسعدیان از تعداد فیلم های جشنواره فجر

انتقاد-شدید-همایون-اسعدیان-از-تعداد-فیلم-های-جشنواره-فجر

سیب موز: » انتقاد شدید همایون اسعدیان از تعداد فیلم های جشنواره فجر

سیب موز: همایون اسعدیان کارگردان سینما ؛ در خصوص تعداد فیلم های حاضر در جشنواره سی و پنجم فیلم فجر، گفت:من در چند جا و حتی به محمد حیدری دبیر جشنواره هم گفتم هیچ جشنواره ای در دنیا نمی بینید که این تعداد فیلم را قبول کند، حتی اگر هزاران فیلم هم متقاضی حضور باشند و بیایند، زیر بیست فیلم انتخاب می شوند.

به گزارش سیب موز: وی تصریح کرد: وقتی شما تعداد فیلم ها را به خاطر فشارها و راضی کردن همه بالا می برید، کیفیت جشنواره پایین می آید. اگر حیدری امسال پافشاری می کرد و روی بیست و دو فیلم می ماند، تعداد فیلم های ضعیفمان کمتر می شد و ضعف جشنواره کمتر به چشم می آمد.

وی افزود: وقتی شما به سی و سه فیلم می رسید می گویید بیست فیلم ضعیف است اما زمانی که بیست و دو فیلم می آید آن وقت ده فیلم ضعیف معرفی می شد، این تفاوت قضیه است.

اسعدیان بیان کرد:خودشان هم امسال متوجه شدند اشتباهی صورت گرفته اما متاسفانه فشارها از طرف منِ نوعی، همکاران، نهادها و ارگان ها وجود دارد که فیلمشان حضور داشته باشد.

کارگردان «یک روز بخصوص» درباره حضور کمرنگ فیلم های داستان گو، اظهار داشت: این برای سینمای ایران می تواند خطرناک باشد ما طبیعتا نیاز به نوآوری، سینمای آوانگارد، مدرن و حتی شاید خرده پی رنگ داریم اما آن چیزی که صنعت سینما را حفظ می کند سینمای داستان گو است.

منبع: باشگاه خبرنگاران