شب حاشیه ها، کاخ جشنواره در تسخیر غیرخبرنگاران/ مهمانان ویژه حق حضور در نشست خبری را ندارند

شب-حاشیه-ها-کاخ-جشنواره-در-تسخیر-غیرخبرنگاران-مهمانان-ویژه-حق-حضور-در-نشست-خبری-

سیب موز: » شب حاشیه ها، کاخ جشنواره در تسخیر غیرخبرنگاران/ مهمانان ویژه حق حضور در نشست خبری را ندارند

سیب موز: شب گذشته جشنواره فیلم فجر وارد حواشی شد که در این مدت از آن مصون مانده بود. اوج حاشیه درگیری های لفظی نشست خبری «قاتل اهلی» بود.

به گزارش سیب موز: به گزارش سیب موز، شب گذشته جشنواره فجرمملو از حواشی بسیار بوده است. از نشست خبری کیمیایی گرفته تا عدم ورود بهزاد فراهانی به کاخ جشنواره و این در حالی است که محمد حیدری همواره در پی کم کردن حواشی بوده است؛ اما قرار نیست این حواشی کاسته شود.

حاشیه نخست شب گذشته رخ داد ، زمانی که خبرنگاران در نشست خبری فیلم «پشت دیوار سکوت» جعفری جوزانی در انتظار بهزاد فراهانی بودند و خبری از او نبود، گویا از ورودش به کاخ جشنواره ممانعت شده بود. این مطلب در نشست خبری «آیدا و سارا» علنی شد و میری از این رفتار ناشایست نسبت به یک پیشکسوت بازیگری تئاتر و تلویزیون گلایه کرد. البته این تنها حاشیه جلسه میری نبود، او خطاب به عباس جدیدی به کنایه گفت برای شکستن شاخ بز، بز شاخداری پیدا نکرده است.

حاشیه دوم در نشست خبری «سد معبر» بود. در حالی که خبرنگاری در حال نگارش متن نشست با لپ تاپ بود، از او خواسته می شود چنین نکند و به او می گویند نباید در نشست این گونه خبر را ضبط کند. این در حالی است که عموم خبرنگاران در تمامی جلسات از انواع و اقسام فناوری ها بهره می برند.

حاشیه سوم پیش از شروع فیلم «قاتل اهلی» رخ داد. در حالی که ساعت عدد 22:45 را نشان می دهد درهای سالن اصلی به روی خبرنگاران بسته می شود و عوامل حراستی می گویند سالن پر است. خبرنگاران و البته برخی از هنرمندان به بالکن هدایت می شوند و به راحتی می شد دید که صندلی های سالن اصلی هنوز خالی است و تا شروع فیلم 15 دقیقه باقی مانده است.

حاشیه فیلم در سالن نیز ادامه داشت؛ آنجا که برخی از خبرنگاران گزارش کرده اند پولاد کیمیایی نسبت به خندیدن برخی افراد نسبت به برخی نماها گفته است «خفه شوید». این واکنش پولاد اما در نشست خبری هم ادامه داشت، جایی که کیمیایی مدعی شد کسانی که به فیلم خندیدند پول گرفته اند و ما قیمت آن را می دانیم درحالی که در سالن نشست تعداد زیادی از افراد غیر خبرنگار و حامی مسعود کیمیایی حضور داشتند.

حاشیه ها با این سخنان به اوج خود رسید. سالن نشست خبری «قاتل اهلی» مملو از افراد غیررسانه ای بود. در حالی که طبق تصویر زیر میهمانان ویژه حق ورود به سالن نشست را ندارند تعداد کثیری از حاضران در جلسه غیررسانه ای بودند. مشخص نیست سطح دسترسی بر چه اساسی تعین شده است و چرا نیروهای حراستی با رفتارهای دوگانه حداقل قوانین را نیز رعایت نمی کنند.

شب-حاشیه-ها-کاخ-جشنواره-در-تسخیر-غیرخبرنگاران-مهمانان-ویژه-حق-حضور-در-نشست-خبری- 2

نتیجه چنین عملکردی حاشیه های زشت بامداد امروز بود. در حالی که برخی به شکل هماهنگ شده تشنج و دست زدن های حضار در نشست را هدایت می کردند، محمود گبرلو با علی اعلایی، رئیس سابق کانون منتقدان درگیر شد. گبرلو اما خود به برخی از تشنجها دامن زد. مدیر جلسه در طول نشست به افرادی چون سعید ذهنی یا دختر احمدرضا احمدی که به هیچ وجه از اهالی رسانه نبودند اجازه صحبت داد و این در حالی بود که خبرنگاران موفق به طرح پرسش نشدند.

حاشیه ها به بیرون راهروها نیز کشیده شد. در حالی که جیرانی در نشست خبری برخاست و با احساسات عمیق از کیمیایی دفاع کرد، در راهرو در میان خبرنگاران حرفهای عمیق تر زد. او از کیمیایی خواست فیلم را کوتاه تر کند، این در حالی بود که در جلسه جیرانی به قوچانی مبنی بر دخالتهایش از جمله کوتاه کردن فیلم اعتراض کرد.

منبع: فارس