نمایشگاه فاطمیه در نورآباد برپا می شود + تصاویر

سیب موز: نمایشگاه فاطمیه در نورآباد برپا می شود + تصاویرReviewed by on Feb 5Rating: به گزارش سیب موز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نورآنلاین محسن داوودی مسئول هیئت فرهنگی مذهبی فاطمیون شهر نورآباد در گفتگو با نورآنلاین، بیان داشت: ساخت نمایشگاه از یک هفته پیش به همت جوانان آغاز شده است و امیدواریم این نمایشگاه در دهه دوم فاطمیه افتتاح شود.

به گزارش سیب موز: از مهمترین غرفه های این نمایشگاه تجسمی می توان به  کوچه های بنی هاشم، خانه امیر المومنین علیه السلام،  نخلستان کوفه، قبرستان بقیع، پنجره فولاد امام رضا علیه السلام، دفاع مقدس، شهدای فکه و یادمان های شهدای مدافع حرم و شهدای آتش نشان اشاره کرد.

مراسم مذهبی هیئت نیز در حسینه مسجد جامع شهر نورآباد برگزار خواهد شد.

داوودی با اشاره به اینکه هیئت فاطمیون از سال 86 اقدام به ساخت و برپایی چنین نمایشگاه هایی در سطح شهر نورآباد ممسنی کرده است ، گفت: امسال این نمایشگاه در قلب شهر یعنی کوچه هنرستان جنب درمانگاه انقلاب دایر شده است و بازدید آن برای عموم آزاد خواهد بود.

وی نزدیکی مدارس به محل نمایشگاه را فرصت مناسبی برای آموش و پرورش خواند و افزود: این  یک کار فرهنگی است که می تواند پیام رسان وقایع صدر اسلام تا کنون باشد. انتظار ما این است که تمام ادارات بویژه آموزش پرورش بازدید از  "نمایشگاه حدیث غربت در کوچه های بنی هاشم" را در برنامه کاری خود قرار دهند، انتظار می رود ریاست محترم آموزش و پرورش همکاری کند تا تمام دانش آموزان مدارس مرکز شهر از این نمایشگاه بازدید کنند.

داوودی با بیان اینکه شهرداری شهر نورآباد نیز در برپایی این نمایشگاه همکاری داشته است گفت: راز حفظ فرهنگ اسلامی شهر و راز نجات جامعه از ناهنجاری ها، گرویدن به سبک زندگی اهل بیت است.

وی ادامه داد: جدا از تاثیر نام ائمه بر زندگی فرد فرد جامعه،  توجه به روش زندگی آنها می تواند بر تمام شئون زندگی بشریت راهگشا باشد. در طول تاریخ نمونه های متعددی از آن را شاهد بودیم .

مسئول هیئت فرهنگی مذهبی فاطمیون شهر نورآباد افزود: نمونه ی بارز آن فرهنگ عاشورایی مردم ایران است که باعث شد  هشت سال جنگ تحمیلی را به شایستگی به پایان برسانیم. این درحالی است که تمام دنیا پشتیبان طرف مقابل( یعنی صدام) بودند.

داوودی خاطر نشان کرد: بعد از دوران جنگ نیز همین فرهنگ به یاری کشور آمد و کسانی که پیروان عاشورا بودند با حرکات جهادی به سازندگی کشور و حرکت به سمت علم و فناوری رفتند. ولی قصه پر غصه از زمانی آغاز می شود  که  برخی از مسئولین از فرهنگ انقلابی و عاشورایی فاصله بگیرند  و با گرویدن به دنیا مسیر جامعه ایران را به تلاطم بکشند.

وی افزود: لذا باید مواظب بود! به مسئولین شهرستان توصیه می کنیم توجه ویژه ای به برنامه های فرهنگی و مذهبی داشته باشند.

نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر

سیب موز: » نمایشگاه فاطمیه در نورآباد برپا می شود + تصاویر

نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 2 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 3 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 4 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 5 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 6 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 7 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 8 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 9 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 10 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 11 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 12 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 13 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 14 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 15 نمایشگاه-فاطمیه-در-نوراباد-برپا-می-شود-تصاویر 16