مأموریت در اسرائیل/ماجرای نماز خواندن شکنجه گران ساواک در مسجد الاقصی

سیب موز: مأموریت در اسرائیل/ماجرای نماز خواندن شکنجه گران ساواک در مسجد الاقصیReviewed by on Feb 5Rating:

به گزارش سیب موز: به گزارش سیب موز به نقل از گروه جماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، بهمن نادری پور معروف به تهرانی یکی از شکنجه گران معروف سازمان مخوف و امنیتی ساواک در دوره پهلوی بود که با شکنجه کردن بهترین فرزندان این سرزمین نامش جزو شقی ترین افراد در تاریخ این کشور باقی خواهد ماند.

وی مدتی به خاطر ترس از انقلابیون زندگی مخفی داشت اما سال 58 دستگیر شد و در دادگاهی که تشکیل شد در پی سوالی که توسط رییس دادگاه پرسیده می شود اینگونه پاسخ می دهد:

ماموریت-در-اسراییل-ماجرای-نماز-خواندن-شکنجه-گران-ساواک-در-مسجد-الاقصی

سیب موز: » مأموریت در اسرائیل/ماجرای نماز خواندن شکنجه گران ساواک در مسجد الاقصی

رئیس دادگاه خطاب به تهرانی: به موجب محتویات پرونده از طرف ساواک به شما مأموریت های متعددی به خارج از کشور داده شده بود، تا به حال به چند کشور مسافرت کرده اید و بخصوص در مورد مسافرت به کشورهای آمریکا-اسرائیل-انگلستان و آمریکای لاتین توضیح دهید.

تهرانی در پاسخ گفت: «من فقط دوبار به مأموریت رفتم. یکبار  به اسرائیل برای دیدن یک دوره کوتاه مدت، یک بار به آمریکا رفتم برای یک دوره یک ماه و نیمه. در اواخر 54 بود که ما 6 نفر از کارمندان بدون اینکه بدانیم به چه علت انتخاب شده ایم، من بودم، هوشنگ ازغندی معروف به منوچهری بود، سرگرد امین عشقی بود که در آن زمان سرپرست هیأت بود. یک مترجم و دو نفر از کارمندان اداره هشتم که اسامی شان را در آنجا معرفی کردم. من با اسم مستعار بهمن تهرانی و گذرنامه خدمت به اسرائیل رفتیم. البته قبل از رفتن به ما گفتند شما می توانید در آنجا یک چکاپ بکنید. با هواپیمایی آل عال به اسرائیل رفتیم و در تل آویو مورد استقبال کارمندان اطلاعات موساد قرار گرفتیم.

ما را به هتلی در آنجا بردند، فکر می کنم هتل پلازا بود، بعد از مراسم آشنایی و معرفی گفتند یک دوره پنج دوره برای شما گذاشتیم و هر روز صبح در یک محل با هم صحبت می کنیم و به ما گفتند صبح ها زودتر در سرسرای هتل حاضر باشید تا رابط با مینی بوس ما را به محل ببرد، ما را می بردند در یک اطاق 4 در 5 متری دور یک میز به حالت سمینار می نشستیم و اینها صحبت می کردند راجع به به سازمان هایی که با آنها مقابله می کردند، مثل سازمان آزادیبخش فلسطین و سایر سازمان ها که در این سازمان بودند وضعیت سازمان ها را تشریح می کردند.

می گفتند فرض اینکه جناحی است که به وسیله عراق بوجود آمده جناحی است که به وسیله مصر بوجود آمده، جناحی هست حتی اردن در آن نفوذ کرده و کشورهای غربی سعی کردند که در داخل این جناح ها نفوذ بکنند و به موقع بتواند تغییری در داخل این سازمان ها بوجود بیاورند، یعنی آنها به ما اینطور می گفتند، بعداً در مورد یک شیوه جمع آوری اطلاعاتی صحبت کرند.

به این صورت که آنها در یک مناطق عرب نشین مثل نوار غزه، نواحی رود اردن یک سیستم جدیدی را پیاده کرده بودند و می خواستند ما را با این کار جدید آشنا کنند، می گفتند برای بیست هزار نفر جمعیت دو نفر رهبر عملیات برایش اختصاص بدهیم. محل استقرار این عملیات را داخل کلانتری ها و پادگان ها می گذاریم به خاطر اینکه حفاظت شده باشد. البته در آنجا سازمان اطلاعاتیشان بطور آشکار عمل می کرد ولی نحوه ارتباطشان با خبرچین هایشان پنهانی است. کارمندان اطلاعاتیشان را همه می شناسند و می دانند که در موساد کار می کند، این افراد می گفتند وقتی محل مورد نظر مشخص شد، کروکی محل را روی نقشه تعیین می کنیم که مثلاً منطقه ما در چند خیابان است، چند کوچه است و چند خانواده در آنجا زندگی می کنند و این خانواده ها از نظر وابستگی چه ارتباطی می توانند با خارج داشته باشند بعد ما از داخل این افراد خبرچین انتخاب می کنیم. با توجه به اینکه کدامشان با خارج ارتباط دارند یا با سازمان های آزادیبخش فلسطین ارتباط دارند انتخاب کرده و بعد در مورد همکاری با آنها صحبت می کردیم و همکاری هم به این صورت بود یا از طریق تهدید، زور و یا پول. به هر صورت آنها را راضی می کردند به همکاری و به ما پیشنهاد می کردند شما هم می توانید این کار را در ایران بکنید، بروید فکر کنید و انجام بدهید.

که البته سرپرست هیأت گزارش تهیه کرد ولی چون با سیستم کار ساواک جور در نمی آمد قبول نشد. البته قبل از اینکه این طرح را به ما بدهند با خود رئیس ساواک، مشاورین با مقامات بالای ساواک که به طور مرتب با افراد اطلاعاتی اسرائیل در ایران ارتباط داشتند مطرح کردند. ما شش روز بیشتر نماندیم و روز آخر هم ما را بردند به بیت المقدس و مسجدالاقصی که در آنجا نماز خواندیم. اینها سر میز شراب می گذاشتند ولی ما با اینکه ایمان مذهبی ما آنچنان قوی نبود فقط بخاطر اینکه ملیت خودمان را نشان بدهیم به هیچ وجه سر میز غذا به شراب دست نمی زدیم ولی آنها این کار را می کردند، آنها یک حالتی داشتند که من خیلی بدم آمد و آن اینکه به حالت تحقیر نگاه می کردند و یک حالت برتری طلب داشتند.