هنرمندان داعشی نیستند که به کاخ جشنواره فجر راهشان نمی دهند

هنرمندان-داعشی-نیستند-که-به-کاخ-جشنواره-فجر-راهشان-نمی-دهند

سیب موز: » هنرمندان داعشی نیستند که به کاخ جشنواره فجر راهشان نمی دهند

سیب موز: نفیسه روشن گفت: متاسفانه ماموران کاخ جشنواره به نحوی با هنرمندان برخورد می کنند که انگار آنها را نمی شناسند؛ هنرمندان داعشی نیستند که به کاخ جشنواره فجر راهشان نمی دهند.

به گزارش سیب موز: نفیسه روشن درباره ادغام بخش سودای سیمرغ در بخش نگاه نو، گفت: به نظر این ادغام به جوانان فیلمساز فرصت نمی دهد؛ چرا که ممکن است یک کارگردانی که سابقه خوبی هم دارد، کار جدیدش مورد توجه قرار نگیرد. بعضی از شرایط در یک فیلم دست به دست هم می دهند و آن کار نمی تواند کار مناسبی شود، ولی یک جوانی می آید و با تمام استعداد خود فیلمی می سازد که مورد توجه همگان قرار می گیرد، مانند فیلم آقای روستایی که سال گذشته بیشترین جوایز را از آن خود کرد.

وی ادامه داد: اینگونه نمی توانیم بگوییم که فرصت نمی دهد. به نظرم کار و شرایط فیلم این موضوع را مشخص می کند. نمی دانم اگر بگویم خوب است یکسری نقدها روی این موضوع می آید و اگر بگوییم که بد است یکسری انتقاد دیگر به این صحبت من وارد می شود. ولی این تصمیم حتماً با فکر انجام شده است.

روشن در پاسخ به این سوال که چه شد که نقش بسیاری کوتاهی را در فیلم «زیر سقف دودی» قبول کردید، اظهار کرد: قبول کردم چون خانم درخشنده به من پیشنهاد داد بود. شاید شخص دیگری چنین پیشنهادی به من می داد، قبول نمی کردم اما پوران درخشنده فرق می کند. من از کودکی با فیلمهای خانم درخشنده انس گرفته ام. نقشی که در فیلم خانم درخشنده ایفا کردم یکی از آن نقشهایی بود که تا به حال آن را تجربه نکرده بودم.

وی افزود: من فیلم «زیرسقف دودی» را دوست داشتم نه فقط بخاطر این که در آن بازی کرده ام. من دو مرتبه این فیلم را در بین مردم دیدم و بازخوردهای آنها را می شنیدم که چطور با این موضوع همذات پنداری می کردند. به نظرم موضوع طلاق عاطفی، موضوعی است که جامعه ما با آن درگیر است و باید توجه بیشتر به این موضوع شود.

این بازیگر سینما و تلویزیون در پاسخ به این سوال که برخی از فیلمسازان می گویند که جشنواره فیلم فجر دیگر خاصیت و شور و هیجان خود را از دست داده است، تصریح کرد: فیلمسازان از بعد دیگری به موضوع نگاه می کنند و بازیگران از بعد دیگری. به نظرم جشنواره فیلم فجر محفلی است که هنرمندان می توانند بعد از مدتهای همدیگر را ببینند؛ اما از طرفی دیگر برخی رفتارهای در جشنواره فیلم فجر اتفاق می افتد که هنرمندان ناراحت می شوند. مثلاً هنرمندانی را به کاخ جشنواره راه نمی دهند که چهره ای شناخته شده دارند. من بسیار ناراحت شدم وقتی شنیدم افرادی مانند آقای بهزاد فراهانی را به کاخ جشنواره فجر راه نداده اند. ما می شنیدیم که از ورود چهر ه های شناخته شده در کاخ جشنواره جلوگیری می شود؛ اما وقتی به داخل کاخ آمدیم دیدیم افراد بسیاری که کار مشخصی هم در کاخ جشنواره ندارند، وارد کاخ جشنواره شده اند. به نظرم کمتر حق یک بازیگر این است که بتواند در کاخ جشنواره ای که مال آن بازیگر است حضور پیدا کند. هنرمند داعشی نیست که یک نفر جلوی در کاخ جشنواره جلوی او را بگیرد و به نحوی برخورد کند که اصلاً او را نمیشناسد و به کاخ جشنواره راه ندهد.

منبع: تسنیم