درخشنده: دهه هفتادی ها از دهه شصتی ها حسابگرتر هستند

درخشنده-دهه-هفتادی-ها-از-دهه-شصتی-ها-حسابگرتر-هستند

سیب موز: » درخشنده: دهه هفتادی ها از دهه شصتی ها حسابگرتر هستند

سیب موز: به گزارش سیب موز، نشست خبری فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» به کارگردانی پوران درخشنده ساعتی پیش (16 بهمن ماه) با حضور عوامل این فیلم، مریلا زارعی، بهنوش بختیاری، ابوالفضل میری، لاله مرزبان و آزیتا حاجیان بازیگران و هایده صفی یاری تدوین گر فیلم در برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش سیب موز: در ابتدای این نشست پوران درخشنده با اشاره به بار سنگین رسالت خبرنگاران برای انتقال اخبار گفت: در جامعه ای که دیالوگ برقرار نشود فرد مجبور می شود با خودش صحبت کند و مونولوگ برقرار کند در نتیجه تنها می شود.

سپس آزیتا حاجیان به شوخی به خانم زارعی گفتند که وی فرد بسیار با استعدادی است و نقش ها را خوب و عالی بازی می کند.

زارعی نیز با اشاره به دو فیلم خود، زیر «سقف دودی» و «صوراسرافیل» گفت: چیزی که مرا به این فیلم جلب کرد دغدغه های زندگی مردم بود، امیدوارم موفق عمل کرده باشم.

سپس درخشنده با اشاره به ارتباط نزدیک خود با مردم گفت: همیشه آن چیزی را کار کردم که فکر کردم لازم است الان هم آمارها نشان می دهد که نود درصد جامعه دچار طلاق عاطفی هستنتد.بنابراین شرایط بحرانی است طلاق عاطفی خیلی بدتر از طلاق رسمی است همین طلاق عاطفی خیلی مسائل دیگر مثل روابط موازی را ایجاد می کند. از روانشناسان و جامعه شناسانی که در این پروژه به ما کمک کردند به ویژه دکتر مجد تشکر می کنم.

وی در ادامه افزود: من برای شروع فیلم ها مثل تئاتر عمل می کنم ابتدا صحبت و بعد روخوانی متن و در نهایت شروع کار انجام می شود. نقش آقای اصلانی هم در این فیلم با توجه به فضای دوگانه ای که در جامعه وجود دارد بسیار سخت است.

درخشنده درباره انتخاب بازیگر گفت: انتخاب بازیگر وظیفه ما است این همه کلاس بازیگری داریم باید از بین اینها جوانان بازیگر انتخاب شوند، دو بازیگر جوان دراین فیلم معرفی کردم یکی خانم لاله مرزبان و دومی آقای میری که خوشبختانه راضی هستم.

سپس مریلا زارعی درباره شخصیت اصلی خود که شوخی و طناز است صحبت کرد و گفت: من خیلی علاقه مند ژانر کمدی با استاندارد و با هویت هستم. متأسفانه در این سال ها طنز استاندارد و با کیفیت ندیدم و پیشنهادی هم نداشتم. خلاصه از همین تریبون اعلام می کنم که دلم برای فیلم های طنز تنگ شده و اگر فیلمنامه خوبی وجود دارد بازی میکنم.

وی همچنین گفت: درباره فیزیک بدنم در این فیلم خیلی سختی کشیدم یک طراحی خاصی برایم صورت گرفته بود که بسیار طاقت فرسا بود من با آن زندگی کردم و در صورتم هم تغییراتی ایجاد شد که صحبت کردن را برایم دشوار کرده بود. البته این را هم بگویم که با آن لباس به من خیلی خوش گذشت و فهمیدم که خانم های چاق خیلی بهشان خوش می گذرد.

درخشنده نیز در پایان گفت که زن قصه «زیر سقف دودی» دارای هویت ایرانی است و تمام تلاشش را می کند که از خود گذشتگی داشته باشد و در این راستا خودش را هم فراموش کرده و وقف فرزند می کند.

وی در پایان عنوان کرد که نسل دهه هفتادی ها خطرناک تر از دهه شصتی ها هستند، افزود: من اگر بخواهم یک دهه شصتی را به تصویر بکشم برایم راحتتر و آنها مظلوم تر هستند اما دهه هفتادی ها حسابگر تر هستند و روحیاتشان متفاوت است.

منبع: فارس