فیلمسازان جوان بیشتر تابوشکنی می کنند

فیلمسازان-جوان-بیشتر-تابوشکنی-می-کنند

سیب موز: » فیلمسازان جوان بیشتر تابوشکنی می کنند

سیب موز: محمد حمزه ای کارگردان سینما که امسال با فیلم «آذر» در بخش اصلی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، در خصوص ورود پرشور فیلم اولی ها و فیلمسازان جوان به سینما،  گفت: با توجه به اینکه چند سالی است شکل تولید با حضور بخش دیجیتال تا اندازه ای ارزانتر شده، طبیعتا ورود نیروها و فیلمسازان جوان نیز تا حدودی آسان تر شده است. پس در هر عرصه ای زمانی که نیروهای جوان می توانند با یک اندیشه، نگاه، سلیقه و با یک فرم جدیدی حضور پیدا کنند باید آن را به فال نیک گرفت؛ چون به طراوت و شادابی کلیت فضای جامعه کمک می شود.

به گزارش سیب موز: وی افزود: به نظرم فیلمسازان جوان بیشتر تابوشکنی می کنند تا اینکه قواعد را زیر پا بگذارند؛ چون سینما به زعم من قاعده ای دارد که برایش فرقی نمی کند یک فیلمساز پیشکسوت و یا جوان با قواعد و قوانینش جلو برود. یعنی در کل باید اساس سینما را دانست. حالا در این میان، در برخی فیلمسازان جسارت نیز وارد عمل شده و باعث نگاه جدید آنها به یک موضوع می شود.

این کارگردان ادامه داد: اتفاقا باید بدانیم ورود به سینمای ایران سخت و دشوارتر، ماندن در آن است. اگر به لحاظ فکر، اندیشه و توانایی آن انرژی لازم را نداشته باشیم، به خودی خود و پس از مدتی سینما ما را پس می زند.

حمزه ای با اشاره به مشکل عمده سینمای ایران اظهار داشت: مشکل عمده سینمای ما این است که برای کوتاه کردن مسیر در جهت رسیدن به هدف، از روی دست هم می نویسیم و این عدم تنوع در تولیدات و ژانر را به همراه دارد. از سویی امروز به خاطر حجم بالای هزینه های تولید، فیلم ها به سمت آپارتمانی شدن رفتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان