خدمت سربازی زنان جوان در نروژ! + تصاویر

خدمت-سربازی-زنان-جوان-در-نروژ-تصاویر

سیب موز: خدمت سربازی زنان جوان در نروژ! + تصاویر

سیب موز: نروژ اولین کشور اروپایی است که در آن زنان نیز مانند مران ملزم به انجام خدمت نظامی در ارتش در زمان صلح هستند؛ این کشور قانون خدمت سربازی زنان را در سال 2014 به تصویب رساند و از سال گذشته اجرای آن را آغاز کرد. به گزارش سیب موز: موضوع فراخوان زنان به خدمت سربازی اجباری در نروژ از ماه جون سال 2013 میلادی در نروژ مطرح شده بود که با موافقت 96 نماینده و تنها با 6 رای مخالف در دستور کار پارلمان قرار گرفت و نهایتا در ماه اکتبر سال 2014 میلادی به تصویب نهایی پارلمان نروژ رسید. تا ماه آگوست سال 2014 میلادی٬ تنها 14 %از سربازان ارتش نروژ زن بودند اما دولت نروژ قصد دارد در برنامه ای درازمدت این رقم را به 25 %افزایش دهد.

بر اساس قانون جدید سربازی در نروژ٬ تمامی زنانی که شهروند نروژ هستند یعنی دارای گذرنامه نروژی هستند و زمان تولد آنها از سال 1997 میلادی به بعد است مشمول قانون جدید سربازی اجباری خواهند شد.

تا پیش از تصویب این قانون٬ خدمت سربازی در نروژ تنها و صرفا برای مردان واجد شرایط بین سن 19 تا 44 سال که شهروند نروژ هستند یعنی گذرنامه ی نروژی در اختیار دارند و در داخل نروژ زندگی می کنند. اجباری بود اما اکنون در راستای برابری جنسیتی و همچنین در جهت افزایش سهم زنان در ارتش نیروهای مسلح نروژ این قانون شامل حال زنان شهروند نروژ هم خواهد شد.

هم اکنون٬مدت واقعی خدمت سربازی در نروژ 12 ماه برای نیروهای زمینی٬هوایی و  دریایی و 6 ماه برای نگهبانان داخلی است. بیشینه مدت خدمت سربازی در نروژ به 19 ماه می رسد که ماه های باقیمانده ی خدمت که برنامهها و دورههای آموزش تخصصی داوطلبانه به مدت یک تا هشت ماه است باید در طول تمرینهای سالیانه انجام شود اما تاکنون بخاطر بودجه ی محدود ارتش تعداد کمی از نیروهای وظیفه به این شکل برای تجدید آموزش فراخوانده می شدند. اسپوتنیک در گزارشی مصور اولین گروه از زنان نروژی که در پادگان "سترمولن" به خدمت سربازی مشغول شدند را به تصویر کشیده است.

خدمت-سربازی-زنان-جوان-در-نروژ-تصاویر 2

خدمت سربازی زنان در نروژ

خدمت-سربازی-زنان-جوان-در-نروژ-تصاویر 3

خدمت سربازی زنان در نروژ

خدمت-سربازی-زنان-جوان-در-نروژ-تصاویر 4

خدمت سربازی زنان در نروژ

خدمت-سربازی-زنان-جوان-در-نروژ-تصاویر 5 خدمت-سربازی-زنان-جوان-در-نروژ-تصاویر 6

خدمت سربازی زنان در نروژ

خدمت-سربازی-زنان-جوان-در-نروژ-تصاویر 7 خدمت-سربازی-زنان-جوان-در-نروژ-تصاویر 8

خدمت سربازی زنان در نروژ

خدمت-سربازی-زنان-جوان-در-نروژ-تصاویر 9

خدمت سربازی زنان در نروژ

فرادید