پولساز ترین بازیگر سینمای ایران کیست؟

سیب موز: پولساز ترین بازیگر سینمای ایران کیست؟ در تاریخ سینمای ایران فیلم های زیادی تولید شده اند اما فقط تعدادی از آن ها موفق شده اند که سودی از تولید فیلم بدست آوردند. حال پولسازترین مرد سینمای ایران کیست؟ گیشه سینمای ایران حال و روز خوشی ندارد و با وجود کوشش ها و حتی رفع توقیف گروهی از فیلم هایی که اکرانشان برای سازمان سینمایی پرهزینه بود، شاهد یک جهش قابل توجه در گیشه نبوده ایم و اگر خیلی خوشبینانه به آمارها نگاه کنیم باید بگوییم وضعیت تفاوت چندانی با سال های پیشین ندارد اما در همین اوضاع که فروش برخی فیلم ها، هزینه اجاره دوربین صرف شده برای تولیدشان را نیز بازنمی گرداند، فیلم هایی هستند که توانستند در گیشه موفق ظاهر شوند.«نهنگ عنبر» با دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان این روزها پرفروش ترین فیلم سینمای ایران بوده و این آمار فروش را تنها در 35 روز به دست آورده و از این آمار جالب تر، فروش یک هفته اخیر این فیلم است که 518 میلیون تومان اعلام شد؛ عددی قابل توجه برای فروش یک فیلم در سینمای ایران که نشان می دهد همچنان می توان در سینمای ایران حسابی فروش کرد و تماشاگر می داند برای چه فیلمی بلیت بخرد.

پولساز ترین بازیگر سینمای ایران کیست؟

سیب موز: پولساز ترین بازیگر سینمای ایران کیست؟ البته «نهنگ عنبر» یک فیلم سینمایی منحصر به فرد نیست و نقطه قوت فیلم، یک سوم ابتدایی آن و بازسازی دهه های پیشین است و فیلم از نیمه از دست می رود اما آنچه فیلم را نگه داشته و مخاطب را تا انتها حفظ می کند، رضا عطاران به عنوان تنها بازیگر جدی این اثر سینمایی است که سامان مقدم به درستی انتخابش کرده و دستمزد قابل توجهش را پرداخت کرده است؛ موضوعی که نتیجه اش همین فروش میلیاردی در گیشه بوده است.

پولساز ترین بازیگر سینمای ایران کیست؟ 2

رضا عطاران نشان داده در انتخاب هایش آنچنان خطا نمی کند و در عین حال این انتخاب ها بلااستثناء در گیشه موفق می شوند. حداقل در سال های 90، 91، 92، 93 و حالا 94، «دهلیز»، «چه خوبه که برگشتی»، «بی خود و بی جهت»، «خوابم می آد»، «اسب حیوان نجیبی است»، «ورود آقایان ممنوع»، «رد کارپت»، «طبقه حساس»، «کلاشینکف»، «استراحت مطلق»، «نهنگ عنبر» در مجموع فروش بالایی داشته اند و اگر بتوان دستمزد این بازیگران را با فروش این فیلم ها مقایسه کرد، قطعاً آنچه او دریافت می کند، نسبتی منطقی با دستاورد مالی اش دارد.

پولساز ترین بازیگر سینمای ایران کیست؟ 3

در واقع  رضا عطاران یکی از معدود چهره هایی است که می توان در این مقطع بر روی او سرمایه گذاری کرد و موفقیت پروژه سینمایی با یک سناریوی متوسط نیز اطمینان داشت؛ اتفاقی که طبیعتاً در درجه اول مدیون نقش آفرینی عطاران است که در یک تیپ خلاصه نشده و توانسته در هر فیلم، چهره متفاوتی از خود ارائه کند.واقعیت این است که سینمای ایران و برخی سینماگران هنوز به تعادل لازم نرسیده اند و به محض دیدن اقبال نسبی از ژانر سینمایی که امروز سینمای آپارتمانی لقب گرفته، سراغ این سبک فیلم سازی می روند و به محض گرم شدن تنور سینمای کمدی نازل، ابایی ندارند چنین آثاری بسازند و به محض آنکه اقبال مخاطب را در ژانر دیگری نیز ببینند، سراغ آن حوزه می روند و به همین دلیل در دیگر ژانر ها به یکباره عرصه خالی می شود، حال آنکه تماشاچی در همه حوزه ها فیلم خوب می خواهد، ولی مخاطب عام با گرفتاری های روزمره جامعه، ترجیح می دهد بخندد، ولو آنکه طنز تلخ اجتماعی ببیند.ایسنا