پیشنهاد شورای نگهبان به نامزدهایی که شرایطشان احراز نمی شود: بروید انصراف بدهید - اخبار سیاسی

پیشنهاد-شورای-نگهبان-به-نامزدهایی-که-شرایطشان-احراز-نمی-شود-بروید-انصراف-بدهید-ا

‎سخنگوی شورای نگهبان گفت که این شورا فراتر از وظایف خود، در صورت احراز نشدن شرایط قانونی داوطلبان، این مسأله را به آنها اعلام می کند تا اگر کاندیداهایی که صلاحیتشان احراز نمی شود صلاح دیدند، انصراف دهند یا به شکل های دیگر از داوطلبی کناره گیری کنند.

به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی درباره جلسه امروز شورای نگهبان و امر بررسی صلاحیت ها، در شبکه خبر گفت: در جلسه امروز شورا مستندات درباره وضعیت داوطلبان بررسی و اعضا نظر دادند اما کار بررسی حساس است بنابراین مقرر شد فردا جلسه فوق العاده داشته باشیم و اگر به نتیجه برسیم آن را اعلام خواهیم کرد.

‎عباسعلی کدخدایی افزود: از آنجا که تعداد داوطلبان زیاد بود لازم است بررسی ها با دقت بیشتری صورت گیرد و این مسأله باعث شد تا فردا هم جلسه ادامه یابد. اگر فردا به جمع بندی برسیم اعلام می کنیم اما اگر غیر از این بود پنج روز دیگر فرصت داریم. البته مهلت پنج روز دوم به این معنا نیست که حتما پنج روز طول می کشد بلکه اگر در یک یا دو روز اول هم بررسی به اتمام برسد نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

‎ سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی گفت: شورا فراتر از وظایف خود در صورت احراز نشدن شرایط قانونی در داوطلبان، به آنها اعلام می کند تا اگر صلاح دیدند انصراف دهند یا به شکل های دیگر از داوطلبی کناره گیری کنند.

‎کدخدایی افزود: شرایط اصل 115 قانون اساسی باید در داوطلبان احراز شود بنابراین عدم تأیید یا رد صلاحیت مطرح نیست.

‎سخنگوی شورای نگهبان همچنین درباره خبر صلاحیت برخی نامزدها را که در شبکه های اجتماعی و فضای رسانه ای مطرح می شود کذب دانست و گفت: هیچ کدام از این خبرها صحت ندارد.

.گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت سیب موز