آیت الله مکارم: روند ثبت نام نامزدها آبروریزی است - اخبار سیاسی

ایت-الله-مکارم-روند-ثبت-نام-نامزدها-ابروریزی-است-اخبار-سیاسی

مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از روند ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری گفت: برخی مسئولان از آن به عنوان شور انتخابات یاد می کنند درحالی که این اقدام آبروریزی است که در دنیا این اقدام را مسخره می کنند.

ثبت نام بعضی افراد در انتخابات آبروریزی است

آیت الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در جلسه درس خارج فقه خود در شبستان مسجد اعظم قم با اشاره به اینکه بیانیه ای درباره وضع ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری صادر کردم که اسباب نگرانی است اظهار داشت: اینکه جوان 16 ساله و پیرزن ازکارافتاده برای ثبت نام در انتخابات اقدام کرده اند مایه آبروریزی است.

مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از بی تفاوتی یا خرسندی برخی مسئولان از این روند افزود: برخی مسئولان از آن به عنوان شور انتخابات یاد می کنند درحالی که این اقدام آبروریزی است که در دنیا این اقدام را مسخره می کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه ادامه داد: می گویند در قانون اساسی قید و شرطی نگذاشته اند درحالی که پیشنهاد می دهم شورای نگهبان در این کار با شجاعت در تفسیر قانون اساسی راه فقهی را طی کنند؛ چرا در تفسیر قانون اساسی این کار نمی شود؟

به گفته وی وقتی گفته می شود رجل سیاسی این موضوع دلالت التزامی دارد برای سن و سال، سطح معلومات بالا و سابقه اجرایی بالا و ملاک مدیر و مدبر، این موارد باید در هنگام ثبت نام لحاظ شود.

آیت الله مکارم شیرازی بابیان اینکه معنی ندارد برای انتخاب یک نفر بیش از 1000 نفر ثبت نام کنند خاطرنشان کرد: این رفتار شور انتخاباتی نیست، همچنین در شان نظام اسلامی نیست که این تعداد افراد از هر سن و با هر شرایطی برای ثبت نام اقدام کنند.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه تفسیر قانون اساسی در دست شورای نگهبان است گفت: امیدواریم در آینده شاهد این موضوع نباشیم.

وی با اشاره اینکه امسال مراسم اعتکاف آبرومندانه در سراسر کشور برگزار شد اظهار داشت: این برنامه نشان دهنده تأثیر برنامه های تربیتی اسلام است که بعد از 1400 سال هنوز مورد اقبال مردم است و یقیناً این اعتکاف دل ها را صاف و روح را پاک می کند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه دشمنان از برگزاری این برنامه های دینی ناراحت می شوند افزود: آن ها به خوبی می دانند جوانان با استقبال از برنامه های دینی بیش ازپیش دل بسته نظام و اسلام می شوند.

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی

ایت-الله-مکارم-روند-ثبت-نام-نامزدها-ابروریزی-است-اخبار-سیاسی 2

عکس: واکنش خیلی عجیب به ثبت نام احمدی نژاد در…

ایت-الله-مکارم-روند-ثبت-نام-نامزدها-ابروریزی-است-اخبار-سیاسی 3

من طراح لباسم، درانتخابات رقبای من کار سختی دارند

ایت-الله-مکارم-روند-ثبت-نام-نامزدها-ابروریزی-است-اخبار-سیاسی 4

لیست جنجالی موسوم به کابینه فرضی رئیسی

ایت-الله-مکارم-روند-ثبت-نام-نامزدها-ابروریزی-است-اخبار-سیاسی 5

شوخی با رئیس جمهور ایران شدن!

ویدیوهای پیشنهادی:

ایت-الله-مکارم-روند-ثبت-نام-نامزدها-ابروریزی-است-اخبار-سیاسی 6

2:28انتقاد شدیداللحن وزیربهداشت از رفتار کاندیدهای ریاست جمهوری با سلامت روان مردم بازی نکنید از غربی ها الگوبرداری نکنید

ایت-الله-مکارم-روند-ثبت-نام-نامزدها-ابروریزی-است-اخبار-سیاسی 7

1:42جریمه میلیاردی روزنامه معروف به دلیل اتهام به همسر ترامپ

ایت-الله-مکارم-روند-ثبت-نام-نامزدها-ابروریزی-است-اخبار-سیاسی 8

9:8ادعای جنجالی بازیگر سرشناس که در انتخابات ریاست جمهوری رقیب حسن روحانی شده است کابینه ام را از هنرمندان می چینم عجیب ترین اتفاقات تاریخ سیاسی ایران در ثبت نام ریاست جمهوری رادیو اکتیو

ایت-الله-مکارم-روند-ثبت-نام-نامزدها-ابروریزی-است-اخبار-سیاسی 9

5:59از ادعای عجیب یک زن درباره حذفش توسط ظریف و روحانی تا حلقوم ترامپ زیر دندان بازیگر سرشناس طنزترین اتفاقات در تاریخ ثبت نام ریاست جمهوری ایران

انتخابات ریاست جمهوری

ایت-الله-مکارم-روند-ثبت-نام-نامزدها-ابروریزی-است-اخبار-سیاسی 10

گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت سیب موز