پرونده نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری با ثبت نام 1636 داوطلب بسته شد - اخبار سیاسی

پرونده-نام-نویسی-انتخابات-ریاست-جمهوری-با-ثبت-نام-1636-داوطلب-بسته-شد-اخبار-سیاس

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: در پنجمین و آخرین روز ثبت نام دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری تعداد کل ثبت نام کنندگان به 1636 رسید.

به گزارش ایلنا، علی اصغر احمدی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: در پنجمین و آخرین روز ثبت نام دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری تعداد کل ثبت نام کنندگان به 1636 رسید.

او ادامه داد: امروز 590 نفر به ستاد ثبت نام وزارت کشور مراجعه کردند که تاکنون ثبت نامشان قطعی شده که از این تعداد  137 زن و  1499 مرد هستند، جوان ترین داوطلب 18 ساله و کهن سال ترین نامزد 92 سال دارد.

رییس ستاد انتخابات کشور افزود: بر اساس خوداظهاری افراد 137 ایثارگر ثبت نام کردند و بیشترین فراوانی مقطع کارشناسی است که 430 نفر هستند.

احمدی درباره آمارهای این دوره نسبت به دوره قبل گفت: در دو دوره قبل ( سال 88 ) 1050 نفر و 637 نفر نیز در سال 92 ثبت نام کرده اند.این دوره 956 نفر به نسبت چهار سال پیش بیشتر ثبت نامی داشته ایم خوشحالیم که احساس تکلیف از طرف آحاد جامعه احساس شده است.

رئیس ستاد انتخابات گفت: ثبت نام ها به صورت آنلاین به شورای نگهبان ارائه شده که این شورا 5 روز فرصت دارد اگر لازم داشت  5 روز دیگر تمدید کند و روز 6 و 7  لیست را به وزارت کشور تحویل دهد.

او درباره زمان تبلیغات نیز عنوان کرد: 8 اردیبهشت تا 27 اردبیهشت فرصت تبلیغات است که روز 28 پایان می یابد. زمان تبلیغات انتخاباتی را از زمانی که اسامی داوطلبان به وزارت کشور ابلاغ شود اطلاع خواهیم داد به هواداران و علاقمندان می گویم قانون را رعایت کنند .

.گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت سیب موز