واقعا کیفیت پرتقال های ترکیه ای درحد نمونه داخلی است؟؟؟ - اخبار اقتصادی

واقعا-کیفیت-پرتقال-های-ترکیه-ای-درحد-نمونه-داخلی-است-اخبار-اقتصادی

در راستای تنظیم بازار شب عید، مجوز برای واردات پرتقال از کشورهای مصر و ترکیه صادر شد و این درحالی است که واردات پرتقال از کشور ترکیه حرف و حدیث هایی به همراه داشته است.

پرتقال های بی کیفیت و یخ زده عید امسال را خراب کردند

اواخر سال گذشته در راستای تنظیم بازار و برای اینکه مردم برای شب عید بتوانند به میوه با کیفیت تری دسترسی پیدا کنند اجازه واردات بخش محدودی پرتقال از کشورهای مصر و ترکیه داده شد. برای واردات پرتقال برخی عقیده داشتند که به میزان کافی در انبارها پرتقال موجود است و واردات نباید انجام شود اما این نکته حائز اهمیت است که پرتقال های انبار شده کیفیت لازم برای تنظیم بازار شب عید را نداشتند و مردم به دنبال محصول با کیفیت بودند.

در این میان با وارد شدن پرتقال از کشورهای مصر و ترکیه این مساله به وجود آمد که پرتقال های ترکیه ای نیز از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و در برخی موارد کم آب بوده است. حال این نکته حائز اهمیت است که با صدور مجوز واردات پرتقال از کشورهای مختلف چرا میوه بی کیفیت وارد کشور شده و این درحالی است که انبارهای شمالی مملو از پرتقال های با درجه کیفی پایین است.

همچنین برخی از مردم به گفته رئیس اتحادیه میوه و تره بار مبنی بر اینکه پرتقال را از سبد میوه شب عید خود حذف کنند، عمل کرده و امسال پرتقال نخریدند که این مورد هم در تنظیم بازار نقش به سزایی داشته است.

در همین راستا مجتبی شادلو رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به ضرورت واردات پرتقال در شب عید برای تنظیم بازار گفت: در پی سرمازدگی مرکبات در سال گذشته، در میان پرتقال های عرضه شده به بازار، پرتقال های بی کیفیت و یخ زده نیز به دست خریدار رسید و این امر موجب شد تا خرید پرتقال های داخلی تا حدودی با کاهش همراه شود.

وی افزود: مردم برای شب عید به دنبال میوه با کیفیت بودند و امکان تنظیم بازار با میوه های داخلی و کم آب موجود در انبارها نبود، از این رو واردات از کشورهای مصر و ترکیه انجام شد.

رئیس اتحادیه باغداران با بیان اینکه در موضوع واردات پرتقال شب عید وزارت جهاد کشاورزی مقاومت خوبی از خود نشان داد، گفت: وزارت جهاد برای واردات پرتقال تا آخرین لحظات مقاومت کرد و در حال حاضر نیز واردات پرتقال به طور کامل قطع شده و این موضوع به طور جدی دنبال می شود.

شادلو در پاسخ به این سوال که چرا پرتقال های وارداتی از کشور ترکیه کیفیت مطلوبی نداشته اند، خاطرنشان کرد: بخشی از پرتقال های وارداتی از کشور ترکیه برای تنظیم بازار نبوده و درمیان آنها پرتقال کم آب و با کیفیت پایین مشاهده شده است.

رئیس اتحادیه باغداران با بیان اینکه پرتقال های وارداتی از کشور مصر با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب به دست مصرف کننده رسیده است، گفت: خوشبختانه پرتقال های مصری که برای تنظیم بازار وارد شد در حد معقول و با قیمت مناسب بوده و رضایت مردم را به همراه داشته است.

وی در خصوص پرتقال های موجود در انبارهای شمالی کشور، گفت: در حال حاضر انبارها و بازار مملو از پرتقال های بی کیفیت است و به دلیل نبود مشتری در بازار امکان عرضه آن برای تنظیم بازار شب عید وجود نداشته است.

منبع: میزان

واقعا-کیفیت-پرتقال-های-ترکیه-ای-درحد-نمونه-داخلی-است-اخبار-اقتصادی 2

گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت سیب موز