بررسی روند سازش در دیدار وزیر خارجه مصر با نماینده ترامپ

بررسی-روند-سازش-در-دیدار-وزیر-خارجه-مصر-با-نماینده-ترامپ

سیب موز:

بررسی روند سازش در دیدار وزیر خارجه مصر با نماینده ترامپ

سیب موز: وزیر خارجه مصر در حاشیه اجلاس سران عرب در منطقه بحرالمیت اردن با نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا دیدار و درباره آینده روند سازش در خاورمیانه گفت وگو کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سامح شکری» امروز سه شنبه با «جیسون گرینبلات» نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا دیدار و درباره تحولات قضیه فلسطین و آینده روند سازش در خاورمیانه بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش سیب موز: پایگاه خبری شبکه الیوم السابع، به نقل از «أحمد أبوزید» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گزارش داد که شکری در این دیدار تأکید کرد که مصر با تمام توان برای حفظ قضیه فلسطین به عنوان قضیه اصلی در محافل بین المللی تلاش می کند و با تمام طرح های ابتکاری و تحرکاتی که هدف از آن حل فراگیر و عادلانه قضیه فلسطین است، تعامل مثبت دارد.

وی اشاره کرد که پرونده فلسطین در دستور کار سفر آتی «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر به واشنگتن قرار دارد و طرح مصری برای قضیه فلسطین مطابق با هماهنگی و مشاوره فلسطینی و عربی و بر اساس طرح صلح عربی خواهد بود همچنانکه در سفر اخیر «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به قاهره نیز توافقاتی در این باره صورت گرفت.

جیسون گرینبلات نیز بر پایبندی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به همکاری با دو طرف فلسطینی و اسرائیلی برای تحقق صلح دائمی از طریق مذاکرات مستقیم تأکید کرد و ایفای نقش مصر در دو سطح منطقه ای و بین المللی برای دستیابی به حل و فصل منازعه فلسطینی –اسرائیلی را ستود.

شکری همچنین بر استمرار تماس مصر با شرکای بین المللی جهت جلب حمایت بین المللی از روند سازش و تشویق دو طرف فلسطینی و اسرائیلی به بازگشت به مذاکرات تأکید کرد.

انتهای پیام/