راه اندازی 800 مرکز تلاوت نور درخراسان جنوبی/توزیع 10هزارجلد قرآن

راه-اندازی-800-مرکز-تلاوت-نور-درخراسان-جنوبی-توزیع-10هزارجلد-قران

سیب موز: راه اندازی 800 مرکز تلاوت نور درخراسان جنوبی/توزیع 10هزارجلد قرآن

بیرجند- مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی از فعالیت و راه اندازی 800 مرکز تلاوت نور در استان خبر داد و گفت: در این مراکز بیش از 10 هزار جلد قرآن کریم توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابراهیم سبزه کار صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: در حال حاضر 583 کانون فرهنگی و هنری در استان فعالیت می کنند.

به گزارش سیب موز وی ادامه داد: همچنین 36 کانون مرزی، 11 کانون عشایری، 46 خانه نور، 268 کتابخانه، شش خانه فرهنگ دیجیتال و 15 کانون مصلی نیز در سطح استان فعال است.

حجت الاسلام سبزه کار با بیان اینکه نهاد کانون های فرهنگی و هنری در راستای دغدغه مقام معظم رهبری پیرامون تهاجم فرهنگی تشکیل شده است، گفت: این کانون ها در زمینه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و هنری درخشیده اند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی بیان کرد: برگزاری 103 کارگاه سبک زندگی با موضوع آموزش خانواده و تربیت فرزند دینی از جمله اقدامات انجام شده است.

حجت الاسلام سبزه کار اجرای طرح جوانه های نور و یاوران آسمانی را از دیگر اقدامات موفق کانون های مساجد استان دانست و افزود: اجرای طرح معین الضعفا، طرح تفسیر قرآن کریم و طرح پیوند از دیگر اقدامات چند سال گذشته بوده است.

راه اندازی 800 مرکز تلاوت نور در استان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون 800 مرکز تلاوت نور در استان راه اندازی و ثبت رسمی شده اند.

حجت الاسلام سبزه کارادامه داد: همچنین در این مراکز بیش از 10 هزار جلد قرآن کریم و چهار هزار جلد مفاتیح توزیع شده است.

وی از برگزاری مسابقات قرآنی در طول سال خبر داد و گفت: طی سال جاری 430 نفر از جوانان و نوجوانان در مسابقه قرآنی مدها متان شرکت کرده اند.

حجت الاسلام سبزه کار برگزاری جشنواره امام رئوف با محوریت امام رضا(ع)، برگزاری جشنواره امام متقین با محوریت امام علی (ع) و برگزاری جشنواره سروده های رضوی ویژه کانون های مساجد روستایی را از دیگر اقدامات انجام شده دانست.

وی بیان کرد: در ایام الله دهه فجر بیش از 600 برنامه فرهنگی و هنری توسط کانون های مساجد خراسان جنوبی در سطح استان اجرایی شده است.

فعالیت 271 کتابخانه در استان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی از فعالیت 271 کتابخانه در سطح استان خبر داد و گفت: از این تعداد، 166 کتابخانه مخزن دار و 105 کتابخانه نیز باز هستند.

حجت الاسلام سبزه کار ادامه داد: در این کتابخانه ها 450 هزار جلد کتاب موجود بوده و بیش از 25 هزار نفر عضو ثابت هستند.

وی با بیان اینکه کانون های مساجد برنامه های خوبی را برای اوقات فراغت جوانان و نوجوان اجرایی می کنند، افزود: طی سال جاری 366 کانون مساجد استان مجری طرح اوقات فراغت بوده اند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی ادامه داد: بیش از 17 هزار نوجوان از برنامه های اوقات و فراغت بهره مند شده اند.

وی برگزاری پنجمین کنگره ملی روستا و عشایر، چاپ نشریه مرزبانان، اجرای طرح کارگاه آموزشی نرم افزارهای کاربردی و اجرای طرح مستند «سلام همسایه» را از دیگر برنامه های اجرایی دانست.

فعالیت 60 حلقه چهره به چهره در استان

حجت الاسلام سبزه کار از فعالیت 60 حلقه چهره به چهره در استان خبر داد و گفت: در این حلقه ها 500 متربی دختر و 420 متربی پسر شرکت می کنند.

وی با اشاره به سرانه حمایتی کانون های مساجد استان در سال جاری بیان کرد: طی سال جاری یک میلیارد و 660 میلیون و 84 هزار تومان سرانه حمایتی در سطح کانون های فعال، جدید التأسیس، کتابخانه ها و خرید مشترک کالا هزینه شده است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی بیان کرد: تا پایان سال جاری به 18 کانون نیز تجهیزات کمکی ارسال می شود.