کاشت 100 اصل درخت در ازاء قطع یک درخت

کاشت-100-اصل-درخت-در-ازا-قطع-یک-درخت

سیب موز: کاشت 100 اصل درخت در ازاء قطع یک درخت

کرمان - مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمان گفت: به ازای هر اصل درختی قطع یا برداشته شود این سازمان خود را به کاشت 100 اصل درخت در شهر مکلف می داند.

ایمان سیف الهی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شهرداری ناگزیر از انجام برخی طرح های عمرانی است، اظهار کرد: از سوی دیگر رسالت شهرداری، حفظ درخت و محیط زیست است.

به گزارش سیب موز وی با اشاره به برنامه های سازمان پارک ها و فضای سبز افزود: به ازای هر اصل درختی که به خاطر اجرای طرح های عمرانی یا حتی حوادثی مثل تصادفات رانندگی و آتش سوزی، قطع یا برداشته شود، این سازمان خود را به کاشت 100 اصل درخت در شهر مکلف می داند.

وی با بیان اینکه گاهی 100 اصل درخت در همان محل و در مجاورت درخت قبلی کاشته می شود، اظهار داشت: اما در مواردی که امکان کاشت 100 اصل درخت در همان منطقه وجود ندارد، این تعداد درخت در جای دیگری مثل جنگل قائم یا کمربند سبز، کاشته می شود.

سیف الهی با بیان اینکه جابه جایی درختان، مشکلات و محدودیت های خاصی دارد، تاکید کرد: اگر برای جابه جایی سن درخت و توان سازگاری آن با محیط جدید، امکان درآوردن ریشه های درخت به طور کامل و قرار داشتن در فصل مناسب، مساعد باشد، قطعا درخت مورد نظر را جابه جا می کنیم.

وی با اشاره به موانع جابجایی درختان تصریح کرد: گاهی درخت داخل جوی آب است؛ اطرافش آسفالت و لوله کشی های آب و گاز قرار دارد؛ در زمان جابه جایی، توان ندارد و یا با محیط جدید سازگار نیست که امکان جابه جایی آن وجود ندارد و کاشت 100 اصل درخت برای جبران، اجرا می شود.