نگاهی جدید به زیارت عاشورا به چاپ پنجم رسید

نگاهی-جدید-به-زیارت-عاشورا-به-چاپ-پنجم-رسید

سیب موز:

نگاهی جدید به زیارت عاشورا به چاپ پنجم رسید

سیب موز: چاپ پنجم کتاب «ضیافت بلا» اثر آیت الله میرباقری از سوی نشر تمدن نوین اسلامی روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار کتاب خبرگزاری فارس، چاپ پنجم کتاب «ضیافت بلا» مقامات سلوکی در زیارت عاشورا، از آیت الله سید محمّدمهدی میرباقری از سوی نشر تمدن نوین منتشر شد.

به گزارش سیب موز: کتاب «ضیافت بلا» مقامات سلوکی در زیارت عاشورا، در دو فصل با عنوان های «سیر و سلوک متعارف» و «مقالات سلوکی از زیارت عاشورا» تنظیم و چاپ شده است.

این کتاب که مباحثی مانند «عزم و تصمیم انتخاب معبود»، «محاسبه»، «توبه» و «رجوع الی الله»، «سلام به ولی خدا» و «علت عقب ماندن افراد مختلف از قافله عاشورا» را بررسی کرده از سوی انتشارات تمدن نوین اسلامی روانه بازار شده است.

اثر حاضر، تنظیم متن سخنرانی های آیت الله میرباقری درباره مقایسه ارکان و مراحل سیر و سلوک متعارف و سیر و سلوک با بلای معصومین(ع) است که در سال 1377 ارایه شده است.

به نظر نویسنده کتاب «هدف از خلقت چیزی جز قرب و لقاء حضرت حق نیست، لذا شناخت راه وصول به این هدف بزرگ برای رسیدن به آن بسیار مهم و ضرورری است و برای رسیدن به این راه دو نوع مسیر پیش بینی و پیشنهاد شده است، راه نخست، راه بزرگان و علمای اخلاق و برخی کتاب های معرفت به استناد آیات و روایت است و راه دوم سلوک با شفاعت اولیای خدا و بلای آن هاست. اگر راه نخست را همچون عبادت در ایام عادی سال فرض کنیم، راه دوم به منزله شب قدر است و راهی کوتاه تر برای رسیدن به لقای پروردگار است، که دعاهایی مانند زیارت عاشورا این راه را هموارتر می کنند.»

این کتاب که به چاپ پنجم رسیده، تلاش دارد با نگاهی جدید به زیارت عاشورا، این دعا را راهی برای رسیدن به سلوک الی الله و نزدیک شدن به امامان معصوم(ع) معرفی کند.

لازم به ذکر است که کتاب «ضیافت بلا» به کوشش آقایان حسن نوروزی، محمدحسین طاهری و حجت الاسلام احمد عابدی در 208 صفحه در قطع رقعی تنظیم و تدوین شده و از سوی انتشارات تمدن نوین اسلامی، با قیمت 8500 تومان و در تیراژ 1100 عدد در هر چاپ، روانه بازار شده است.

علاقه مندان می توانند این کتاب را فروشگاه اینترنتی http://nicbook.org خریداری کنند.

انتهای پیام/ک