٣٠٠قربانی در پیچ شیطان

٣٠٠قربانی در پیچ شیطان

سیب موز: ٣٠٠قربانی در پیچ شیطان

سیب موز جاده بهنمیر به بابل که به جاده مرگ و پیچ های آن به پیچ شیطان معروف است تاکنون   جان بیش از ٣٠٠ نفر را گرفته است.

به  گزارش  شهروند ؛جاده بابل به بهنمیر به دلیل نداشتن شانه خاکی، کم بودن عرض جاده، نداشتن استانداردهای لازم جاده ای، نداشتن تابلوها و علایم راهنمایی و رانندگی و عدم نصب روشنایی معابر و وجود شالیزار و مزارع کشاورزی در حاشیه جاده سبب شده است تا رانندگان و عابران راه فراری در موارد خطر نداشته باشند.  شواهد نشان می دهد سالانه افراد زیادی قربانی این جاده  می شوند  جاده ای که  راه ارتباطی شهر بهنمیر به شهر 5٢٠ هزار نفری بابل است.

به گزارش سیب موز

از طرف دیگر دوطرفه بودن این جاده پرتردد عامل دیگری برای بروز تصادفات و سوانح راهنمایی و رانندگی است چراکه خودروهای زیادی در اثر سبقت غیرمجاز و جدا نبودن باندهای رفت وآمد با هم برخورد کرده و موجب بروز حوادث ناگوار می شوند.

با وجود وعده های مسئولان در مناسبت های مختلف مبنی بر تعریض و بازگشایی این جاده تاکنون هیچ گونه اقدامی در این زمینه انجام نشده و این امر موجب انتقاد شدید مردم و مسئولان بخش شده است.

شهردار بهنمیر در این رابطه به فارس گفت: مرگ ومیر در جاده بهنمیر ـ بابل به یک موضوع طبیعی تبدیل شده و بسیاری از افراد تاکنون در این جاده جان خود را از دست داده اند.

حسینجان جهانی با بیان این که با تعریض و بازگشایی این جاده شاهد کاهش آمار تصادفات خواهیم بود، افزود: این جاده که بیش از ٢٠ سال از احداث آن می گذرد اما هیچ تعریض و افزایش باند در آن صورت نگرفته است که این امر به هیچ عنوان قابل قبول نیست.  وی با اشاره به بی توجهی مسئولان نسبت به این جاده اظهار کرد:   وضع نامناسب این جاده تاکنون بارها از سوی مسئولان بخشی و رسانه ها به گوش مسئولان ذیربط رسیده است و بارها نیز مسئولان استانی و شهرستانی از این جاده بازدید کرده اند و وعده هایی نیز دادند که عملیاتی نشد.

جاده بسیار ناامنی است

رئیس شورای شهر بهنمیر نیز با بیان این که جاده بهنمیر به بابل مهم ترین راه ارتباطی این دو شهر است، گفت: با آن که تاکنون چند سال از احداث این جاده می گذرد اما تاکنون هیچ گونه اقدامی در زمینه تعریض، چراغانی و روشنایی آن انجام نشده و جاده بسیار ناامنی است.

قدرت کریمیان با بیان این که بازگشایی این جاده از تأکیدات اکید وزیر راه سابق بود و قول مساعد برای بازگشایی این جاده را اعلام کرد اما عملیاتی نشد، گفت: وزیر کنونی نیز دستور اکید برای تعریض آن را اعلام کرد اما هیچ گونه اقدامی برای تعریض آن انجام نشده و بهنمیر همچنان منتظر عملی شدن وعده های دروغین مسئولان است.

جاده ای که تاکنون ٣٠٠ قربانی گرفت

رئیس شورای اسلامی دهستان عزیزک نیز با بیان این که دهستان عزیزک در حد واسط جاده بهنمیر به بابل قرار دارد، به فارس گفت:   این دهستان از دهستان های پرجمعیت مازندران است که دارای یک هزار و ١٠٠ خانوار و بیش از 5 هزار و ٢٠٠ نفر جمعیت است.  موسی فرهادپور وجود ٧٠٠رزمنده، ٢٨ شهید، ٣٠٠ جانباز و ٢٠ آزاده را از افتخارات این دهستان در دوران هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: حق مردم انقلابی و ولایتمدار دهستان عزیزک نیست که این چنین مورد بی مهری مسئولان قرار گیرند. تاکنون بارها اعلام کردیم جاده بهنمیر به بابل به جاده مرگ تبدیل شده است و افراد زیادی جان خود را در این جاده از دست داده اند و خانواده های بسیاری داغدار شدند ولی مسئولان هیچ اقدامی برای تعریض این جاده انجام ندادند. جاده بهنمیر به بابل دارای چند نقطه حادثه خیز است و از سال ٧١ تاکنون بیش از ٣٠٠ قربانی گرفته اما فارغ از یک مسئولی که در این زمینه پاسخگو باشد.

وی در پایان گفت: عاجزانه از مسئولان ذیربط می خواهیم به داد مردم منطقه برسند و اعتبارات لازم برای بازگشایی این پروژه را اختصاص دهند.